10 výročí oddíu a mikulášské randori Davle x Štěchovice

08.12.2014 12:01

V sobotu 29. 11. 2014 v době od 9.00 do14.00 hodin se ve velké hale ZŠ Davle uskutečnily již druhé mezioddílové randori zápasy našich předškoláků z oddílu ze Štěchovic, Davle a přijeli také kamarádi z Báště. Setkání bylo spojeno s oslavou 10 let existence klubu Judo v Davli. A tak na zápasišti-tatami se utkalo celkem 52 našich nejmenších nadějí a aby  byl trénink jako opravdové závody, předkládali naši malí závodníci ke kontrole u vážení i své průkazy judo a byli zvážení na opravdových velkých elektronických vahách, které byly zakoupeny z finančních prostředků Nadace ČEZ. Naši malí borci byli rozděleni do váhových skupin po třech tak, že všichni měli nárok na památeční diplom a čokoládovou meda ili a i mikulášskou nadílku. 

Jejich souboje rozhodovali praví rozhodčí, naši hostující trenéři Jakub a Patrik a byla také zajištěna zdravotní služba dětskou lékařkou MUDr. Marií Bašeovou, maminkou našeho zástupce hl. trenéra Milana Baše - 2. Dan, který zajišťoval technickou stránku průběhu celého mezioddílového závodu. Také pozvaní hosté zajistili důstojný průběh. Přítomnost mistra Evropy Jiřího Sosny - 6. Dan a jeho bíločerveného pásku byla překvapením pro všechny přítomné, stejně jako účast ředitele České antidopingové komise Miloše Vrabce. Obec Davli zastupoval její starosta Jiří Prokůpek a ZŠ její ředitelka Jana Hrubá . 

V úvodním projevu seznámil hl. trenér a předseda oddílu Miloslav Málek - 3. Dan přítomné s letošními oddílovými úspěchy: 6 mistrů Sčk, 1. , 3. a 5. místo na MČR a umístění oddílu mezi 74 republikovými oddíly, které se MČR zúčastnily na neuvěřitelném 9 místě. Po úvodním projevu poděkoval vedení oddílu a závodníkům mistr Evropy Jiří Sosna - 6. Dan a předal do trvalého držení naší nové mistryni České republiky v kat. ml. žákyň, Míše Novotné 4/3kyu, oddílový putovní pohár. Stejně tak oddílu a jeho vedení poděkoval za vzornou reprezentaci starosta obce Davle Jiří Prokůpek, který také tréninkový závod našich nejmenších nadějí zahájil. Před vlastním zahájením byli ještě přítomní seznámeni s tím jak vypadá naše nové zápasiště-tatami a jak vypadalo v 70. letech, kdy se jednotlivé pryžové desky překrývaly krycí plachtou, jak se to dělalo předvedli přítomní pamětníci Jiří Sosna, Miloslav Málek a Milan Baše za pomoci dětí a rodičů. A bylo to nejen poučné, ale také zajímavé, neboť se jednalo o zapasiště-tatami, které pocházelo z oddílu judo Vršovice, na kterém byl natočen památný kultovní film "Jáchyme hoď ho do stroje" a na kterém vítězil legendárni judista František Koudelka z STS Chvojkovice-Brod, slušný oddíl. Vlastní závod probíhal za asistence pravých rozhodčích judo a naši malí borci k tomuto přistupovali s veškerou vážností a odhodláním. Celkově nebylo týmu, který by byl lepší nežli ten druhý ale na všech bylo vidět, že nám dorůstají noví závodníci, kteří budou důstojnou náhradou za naše současné mistry. Co říci na závěr. Díky všem, kteří se na organizaci a zajištění závodu podíleli i význačným hostům, kteří se ve svém volném čase závodu zúčastnili. A mě už zbývá poděkovat za podporu a popřát všem přátelům Davelského-Štěchovického i Báštského Juda krásné a klidné svátky vánoční, klid a pohodu a našim závodníkům a trenérům úspěšný judo rok 2015. 

 

Váš Miloslav Málek hl. trenér a předseda oddílu Judo Davle-Štěchovice