Český pohár judo - 2015

15.03.2015 21:15

Český pohár v Judo,  jedna z nejvýznamějších soutěží mládežnického juda, která je završená bojem o tituly přeborníkú-mistrů České republiky, sen každého trenéra, který se aktivně a zodpovědně věnuje práci s mládeží. Výsledkem účasti na závodu ČP je umístění a získání bodů za jednotlivé vyhrané zápasy do tzv. Rankink listu ČSJu na základě, kterých se vždy na konci pohárového  turnaje, ti nejlepší, kteří získají potřebné body  utkají právě o zmíněné tituly přeborníků-mistrů ČR. Našemu "vesnickému judu " se v loňském roce povedl neskutečný s portovní výkon, když naši závodníci na mistrovství ČR  v Hranici na Moravě obsadili první, třetí a páté místo (Míša Novotná, Martin Dufek, Ondřej Kuncl) a v bodovém a medailovém umístění se oddíl ze 74 nejlepších týmů z  ČR, které se MČR v Judo zúčastnily, umístil na neuvěřitelném 9. místě v rámci celé ČR. To je, ale už jen krásná loňská pohádka, kterou bylo mimo 6 mistrů-přeborníků Sčk v loňském roce završeno 10 let od vzniku oddílu JUDO v Davli.

Krásná Judo pohádka skončila a před oddílem a jeho trenéry nastal nový a ještě složitější úkol, loňský úspěch zkusit obhájit  (1. místo Míša Novotná  a 3. místo Martin Dufek na MČR) a zároveň průběžně vychovávat nové judisty následovníky našich stávajících mistrů.
Obhajoba loňského úspěchu byla částečně zahájena před měsícem na ČP v Ostravě, kde davelské judo ve starších žácích reprezentovala Doubravka Bílá a Jarda Padevět a v mladších žácích loňský medailista Martin Dufek. Jak Doubravce, tak Jardovi i Martinovi se účást nevydařila a z Ostravy si po jednom bodu odvezli jen Jarda a Martin. V kategorii starších žáků je nutné přiznat, že oddíl potřebné závodníky na republikové úrovni prostě nemá. U Martina v tlačenici 45 závodníků a při jeho nedostatečném rozeprání byl i získaný bod a postup z úvodního kola úspěch. Také nám zde chyběla Míša Novotná, která byla společně s rodiči a bráchou na horách.
U  dalšího  závodu ČP v Jablonci nad Nisou, který se uskutečnil v sobotu 14. 3. 2015 už nic nebylo ponecháno náhodě. Vedením oddílu bylo rozhodnuto, že starší žáci budou dál oddíl reprezentovat jen na krajské judo-scéně a na ČP budou jezdit pouze loňští medailisté. Tomuto rozhodnutí byl také podřízen další trénink, kdy Míša s Martinem se mimo základní trénink v Davli jezdili ještě rozpohybovat na Zbraslav, jak bylo dohodnuto mezi vedením obou oddílů. Také účast Martina a Míši na VC v Hradci Králové minulý týden ukázala, že naši loňští medailisté se prostě potřebují prát s konkurencí. První místo Míši a třetí místo Martina byla dobrá předzvěst v účasti na ČP v Jablonci. Mimo rodičů obou závodníků přijela fandit i celá rodina Bílých a účastnili se samozřejmě oba trenéři oddílu,  hl. trenér  Málek koučoval Martina a jeho zástupce Baše koučoval Míšu. Atmosféra byla neskutečná, hluk od 568 přítomných závodníků a hlad po umístění a získání potřebných bodů byl tady opravdu znát snad  více než v Ostravě. První se pral ve své váhové kategorii, kde bylo 41 závodníků rozlosovaných do pavouka Martin. Vždy závod před ním se pral jeho kámoš z Dragonsu Tonda Dvořáček, který byl v pavouku druhém. Tonda vyhrál a vyhrál také Martin a takto to šlo neuvěřitelných 6 závodů až se oba  věční rivalové potkali ve společném finále. A zápas to byl opravdu krásný a bohužel zase tak vyrovnaný, že i rozhodčí se chvilku společně radili, jak to rozhodnout. Na jeden technický bod vyhrál zase Tonda a Martin skončil druhý. Takže jsme získali 1. stříbrnou medaili na ČP v Jablonci.   Souběžně s Martinem se prala také Míša, která svoji váhovou skupinu měla o trochu jednodušší o množství soupeřek. Míša od počátku neponechala nic náhodě a své soupeřky v neuvěřitelném čásovém limitu naházela na záda a bylo to, stal se malý zázrak a doma byla zlatá medaile !!! A navíc  náš oddíl získal ne jen potřebné body do Rank listu ČSJu, ale naši závodníci získali potřebné sebevědomí, že na to mají. A tak davelské judo opětovně zazářilo na republikovém nebi.
 
Co nás čeká:  28. března 2015 v Kolíně - 1.část mistrovství Sčk v judo  a v polovině dubna 2. část v Benešově, kde se naši závodníci pokusí obhájit loňských 6 krajských mistrů. Tak nám přátelé davelského juda držte všechny své palce.

Hlavní trenér a předseda oddílu Judo-Davle-Štěchovice,  Ing. Miloslav Málek