Český pohár v Judo Teplice

05.10.2015 12:48

V Teplicích se 3. října 2015 uskutečnil poslední závod v rámci ČP v Judo, kterého se zúčastnilo celkem cca 650 závodníků v kategorii ml. a st. žáků. Náš oddíl v kategorii ml. žákyň opět vzorně reprezentovala naše malá Michaela Novotná, která po úspěchu na ČP v Brně - 

3. místo, si do Teplic přijela pro stříbrnou medaili a místo druhé. A byl to opravdu mazec, ve finále bohužel trošku Míša zaváhala a body za techniku-bočák,  které získala soupeřka se jí ve 34 sekundách před koncem zápasu již dohnat nepodařilo, ale být to o trochu časově déle určitě by Míša soupeřku udolala. Ta totiž viditelně měla z naštvané Míši strach a jenom před ní ustupovala a viditelně se boji a kontaktu s ní vyhýbala, bohužel čas byl proti Míše. A tak druhé místo a stříbrná medaile je zase obrovským úspěchem davelského juda a navíc se Míša přesvědčila, že na vítězku prostě jak technicky, tak fyzicky má !!! Navíc získanými body v Ranking listu útočí Míša na první místo ve své váhové kategorii.
 
   V kategorii ml. žáků po čtyř měsíční závodní přestávce nastoupil Martin Dufek a hned od počátku se na tatami-zápasišti setkal se stejně dobrými soupeři, Martin se snažil a pral se opravdu neuvěřitelně, chyběl mu už jen jeden vítězný zápas a popral by se o 3. místo. Nevyšlo to, bylo znát, že závodní výpadek, který byl způsoben Martinovým zlomeným kotníkem je přece jenom znát. Tak, ale i 7. bodované místo ze zúčastněných 38 závodníků je veliký úspěch a získané body do Ranking listu posunou ještě Martina před Mistrovstvím ČR v listopadu v Ostravě na přední místo v jeho váhové kategorii.
 
    V kategorii starších žákyň hned v úvodním zápase zaperlila Bílá Doubravka svým vítězstvím nad soupeřkou z pražského Dragonsu. V dalším zápase na celkovou vítězku ve váze již neměla a v boji o 3. místo již svůj úspěch z prvního zápasu nezopakovala. Ale i Doubravka si z Teplic do Ranking listu odváží alespoň jeden bod a ze 7 body se v rámci úspěšnosti našeho oddílu v kategorii starších žákyň umistila na prvním místě !!! 
 
   V kategorii starších žáků zastupoval oddíl Jára Padevět a první zápas se opravdu pral, dokonce i bodově nad svým soupeřem vedl, ale bohužel stačilo jedno zaváhání při kontrování soupeře a přísné, ale opravdu velice přísné zhodnocení ze strany rozhodčí přiznalo vítězství soupeři. Pro přítomné trenéry i trenéry z jiných oddílů, kteří zápas sledovali bylo rozhodnutí ve prospěch Járového soupeře velkým překvapením. Na dalšího soupeře už Jára neměl a tak odjel z Teplic smutný a bez bodů. Ale i on má 6 bodů v Ranking listu a na Mistrovství ČR v Judo, stejně jako Doubravka Bílá koncem měsíce JEDE !!!
 
     Oddíl Judo Davle-Štěchovice prostřednictvím svých závodníků opětovně vzorně reprezentoval jak svůj oddíl, tak i svoji ZŠ-Davli, kde má zázemí, ale i své městečko Davli a opětovně dokázal, že na republikovou judo scénu oprávněně patří.
 
                                                                             Ing. Miloslav Málek, hl. trenér a předseda oddílu Judo Davle-Štěchovice