Činnost a sportovní výsledky oddílu Judo za první polovinu roku 2017

19.07.2017 22:52

Oddíl Judo Davle-Štěchovice započal svoji letošní činnost v novém prostředí upravené tělocvičny v davelské hale po bývalém squashi s navýšenými tréninkovými hodinami. 

Oddíl Judo Davle-Štěchovice se zúčastnil od ledna do června 2017 celkem 18 různých závodů, kde jeho závodníci získali 48 prvních míst, 28 druhých míst a 21 třetích míst. Na krajském mistrovství Středočeského kraje získali závodníci oddílu celkem 7 titulů mistrů Sčk a na krajs kých závodech, ze kterých se pro mladší žáky získávají body do tzv. Rankinkg listu, kdy 3 nejlepší z váhové kategorie postoupí na MČR. Z našich závodníků je zatím nejlepší Klára Matoušková a Tomáš Kolman. V kategorii starších žáků a žákyň se na bodovaných závodech ČP v Jablonci nad Nisou umístil na 3. místě Martin Dufek a v Chomutově se  na  3. místě umístila Míša Novotná. Oba závodníci mají již v polovině letošního roku zajištěnou účast na MČR v jednotlivcích.  Navíc Míša Novotná jako členka týmu děvčat ze Sčk-Mělník získala na MČR druhé místo a letošní titul vícemistryně ČR v judo pro rok 2017. Úspěch závodníků v prvním pololetí zakončil Martin Dufek, který jako hostující člen oddílu Judo Ústí nad Labem získal pro svůj oddíl a pro Českou republiku v Lucembursku na mezinárodních závodech v konkurenci nejlepších závodníků z EU neuvěřitelné druhé místo a stříbrnou medaili. Poslední tréninkový den oddílu byl zakončen jako každoročně za účasti Mgr. Radka Bendy ze záchranné stanice IZS v Davli ukázkou první pomoci, při které panu Mgr. Bendovi zdatně asistoval Marek Navrátil. Věřím, že prázdniny proběhnou i díky proškolení členů oddílu a trenérů bez úrazu a po prázdninách se oddíl op tovně v polovině měsíce září 2017 sejde, aby i ve druhé polovině letošního judo-roku dokázal, že oprávněně poslední 4 roky patří mezi nejlepší oddíly  jak ve Sčk, tak i v ČR.

 

Pro nové zájemce se bude nábor do oddílu konat ve druhé polovině měsíce září a termín bude včas oznámen na internetových stránkách oddílu. 

Ing.  Miloslav Málek, předseda a hl. trenér oddílu