ČP Ostrava

25.02.2016 14:37

Dne 20. 2. 2016 se zástupci oddílu Judo Davle-Štěchovice zúčastnili v Ostravě ČP v Judo v kategorii mladších a starších žáků. Naším loňským a předloňským medailistům a dalším závodníkům se tento závod příliš nevyvedl a  historicky v nejvyšší České, ale i zahraniční konkurenci z Polska, Německa, Ruska a Ukrajiny ze základní skupiny do dalších bojů naši závodníci nepostoupili. Pouze náš nový závodník Jakub Pospíšil získal bod za jeden vyhraný zápas. 

Jediný kdo davelské Judo úspěšně reprezentoval byl žák Vaší davelské školy a náš závodník Jára PADEVĚT. V kategorii starších žáků obsadil po těžkých zápasech neuvěřitelné 3. místo a získal tak nejen potřebné body do Ranking listu ČSJu, ale i historicky pro oddíl první medaili ze závodu z ČP v kategorii starších žáků. Díky této bronzové medaili se náš oddíl z 90 bodovaných oddílů z celé ČR umístil na 56 místě.

Rád bych za toto umístění  a za vzornou a příkladnou reprezentaci jak oddílu Judo, tak ZŠ, ale i našeho městečka Davle Járovi poděkoval.

Věřím, že i naši ostatní noví mladší, ale i starší závodníci  si z úspěchu Járy PADEVĚTA vezmou příklad, který  zúročí při dalším závodu ČP v Jablonci n Nisou 12. března letošního roku.

 

Ing. Miloslav Málek, předseda oddílu Judo Davle-Štěchovice