Davle má 2 mistry Středočeského kraje

02.05.2012 13:59

 

DAVLE má 2 mistry Středočeského kraje v Judo pro rok 2012

V sobotu dne 28. 4. 2012 se v Benešově  za účasti nejlepších oddílů Středočeského kraje  konalo krajské mistrovství  v Judo. Náš oddíl zastupovali čtyři závodníci. V kategorii mláďat - Ondřej Kuncl a Martin Dufek. V kategorii starších žákyň - Lucie Bartůšková a Karolína Padevětová.

V úvodu závodu předala místopředsedkyně KsJu Sčk Kateřina Hronová trenérovi oddílu judo Davle ing. M. Málkovi bronzovou plaketu  za jeho dlouholetou trenérskou činnost.

Tato medaile začala hned na počátku vlastního mistrovského závodu sloužit jako vzor pro naše  závodníky a s heslem  „ Bronz už máme bereme medaile jen jiné„ se závodníci pustili do vlastního závodu.  Zadání trenéra však hned v úvodním zápasu  porušil  Martin Dufek, který  dvakrát v postoji chytil svého soupeře při nástupu na tzv. bočák  za krk, za což si vysloužil nevoli rozhodčích, to později  mělo za následek jeho těsnou prohru se soupeřem  na jeden bod, bohužel však s budoucím mistrem Sčk. Martin se tak nedostal do finále a popral se o třetí místo, které s přehledem obhájil hodem soupeře již po 10 vteřinách po zahájeni zápasu a potvrdil tak svoje kvality. Bohužel, ještě dlouho po závodě měl Martin na sebe vztek a slzy  v očích za zbytečně prohraný zápas, který ho připravil o mistrovský titul. Na obranu Martina je nutné podotknout, že jeho váhová  kategorie byla složitá a postupovalo se zde pomoci tzv. pavouka, kdy do finálové skupiny ze dvou skupin, postupovali  jen ti nejlepší, což  Martin  byl.

V dalším zápase nastoupil Ondřej Kuncl, kterého velice úspěšně zde koučoval jeho přítomný  táta, bývalý úspěšný ligový závodník v Judo.  Ondřej neponechával nic na náhodě a své soupeře úspěšně porážel a stal se tak naším prvním mistrem-přeborníkem Sčk v judo pro letošní rok. I Ondřej však měl se svými soupeři  problém, Ondřej se totiž dostal do vyšší váhové kategorie, kde již rozdíl 1kg je velice znát. Ondřej dokonce v průběhu jednoho zápasu  prohrával se soupeřem vyšším a těžším, už o 5 bodů, přesto i tento pro něho velice těžký zápas nevzdal a bojoval až do vítězného konce,  soupeře udolal na zemi a za dobře nasazené držení kesa-gatame (kravata) získal 10 bodů a tak i celkové vítězství. Ondra tak jako jediný z našich závodníků porazil své 4 soupeře na plný počet bodů.

V kategorii starších žákyň nastoupila  další naše závodnice Lucka Bartůšková. Lucka ve své váze měla jedinou soupeřku, se kterou se poprala 2x . Lucka jí úspěšně 2x za sebou porazila a tak  i ona se stala další naší mistryní Sčk v judo pro letošní rok. Lucka  od počátku závodů prohlašovala, že určitě vyhraje, že se na to cítí a opravdu vyhrála.  Lucka také ještě mimo mistrovský titul získala po úspěšném závodě i vyšší technický stupeň, oranžový  pásek 4 kyu.

V posledním našem vystoupení na mistrovství Sčk v judo nastoupila Kája Padevětová. Kája měla ve své váhové kategorii také jen jednu soupeřku a je nutné říci, že  jak po technické, tak i fyzické stránce lepší, Kája nevyhrála a moc jí to mrzelo, ale uznala, že 1,5 měsíce výpadků z aktivního tréninku musí být někde znát, ale už jen účast na závodech jako je krajské mistrovství v judo, kde se potkávají nejlepší z nejlepších, zaslouží uznání. A tak i diplom za druhé místo má svoji nespornou hodnotu, neboť oddíly vyslaly na krajské mistrovství své nejlepší závodníky. Úspěšnou  roli při našem  vystoupení na krajském mistrovství v Judo ve Sčk, sehrála  Míša Kučerová 3kyu (zelený pás), která jako asistentka hl. trenéra úspěšně všechny naše závodníky motivovala a povzbuzovala. Škoda, že si nevzala kimono a nezkusila zde své sportovní  štěstí.

Oddíl Judo TJ Slavoj Davle dosáhl v prvním pololetí letošního roku velký sportovní úspěch, kdy dva jeho zástupci se stali pro rok 2012 mistry-přeborníky v JUDO ve Středočeském kraji !!!

Je to úspěch nejen oddílu judo, ale i TJ, městečka DAVLE  a i naší  Základní školy, které naši závodníci úspěšně reprezentovali.

 

Ing. Miloslav  Málek hl. trenér oddílu

            Judo TJ Slavoj Davle