Judo v Davli 17. rok

02.08.2021 20:40

Vážení přátelé a příznivci davelského Juda,

 

před deseti lety jsem v časopise Soutok informoval o činnosti oddílu a jeho sportovních úspěších. Tehdy Míša Novotná získala na MČR 1. místo, Martin Dufek 3. místo a Ondřej Kuncl se umístil na 5. místě. Uplynul nějaký čas - jenom 7 let a náš oddíl Judo šel dál, mezi tím se z Ondřeje Kuncla stal velice úspěšný republikový závodník, který získal titul mistra ČR v dorostu, Míša Novotná a Martin Dufek studují SŠ, oba už aktivně nezávodí, ale Míša u Juda zůstala a věnuje se trénování našich nováčků a závodníků. Judo v Davli je už neuvěřitelných 17 let a z toho 7 let se jeho závodníci zúčastňují Mistrovství ČR, kde získali 6 umístění. Také na Krajských přeborech Sčk získali za dobu trvání oddílu 41 titulů mistrů-přeborníků Sčk a při každém závodu v rámci EÚ se nevracejí naši závodníci s prázdnou a dovážejí domů do své vlasti ČR medaile a poháry. Asi by to pokračovalo i nadále, kdyby nás v loňském a letošním roce nepostihla pohroma způsobená Covidem, která uzavřela školy a vnitřní sportoviště. Před touto uzávěrou mělo 5 našich závodníků na základě získaných bodů z nominačních závodů nakročeno k účasti na Mistrovství ČR. Bohužel již k tomu nedošlo, epidemie zmařila veškeré naše úsilí a všechny naše závodní plány. Navíc zákaz sportování měl za následek úbytek ¼  závodníků a členů oddílu, kteří se k judu a možná i k jinému sportu již nevrátí. Přes tyto nepříznivé skutečnosti a okolnosti oddíl pokračuje po uvolnění represivních opatření i nadále ve své činnosti a věnuje se nováčkům, kteří by měli naše úspěšné závodníky z minulosti nahradit a ty nynější vystřídat. Před prázdninami a ukončením necelého pololetního tréninku došlo k fotografování závodníků, kteří uzávěru cvičení ustáli a kteří chtějí u juda vydržet. 

Musím konstatovat, že po Covidu se na žíněnku vrátily úplně jiné děti, než ty, které ji v důsledku pandemie nuceně opustily, prostě po psychické a trochu i fyzické stránce jsou děti prostě jiné. Dříve to byli větší rošťáci. Tak snad se zase všechno brzy vrátí do starých kolejí. 

Přátelé a příznivci davelského juda držte nám všechny palce, aby to tak skutečně zase bylo a aby Oddíl Judo Davle-Štěchovice i nadále a to již 18 rokem, od října letošního pokračoval ve své započaté úspěšné závodní činnosti. Ilustrační předprázdninové foto názorně vystihuje celkovou oddílovou postcovidovou náladu. 


 

Váš Ing. Miloslav Málek, hl. trenér a předseda oddílu Judo Davle-Štěchovice