Krajské mistrovství Sčk

04.04.2022 15:32

V sobotu 2.4.2022  a v neděli 3.4.2022 se v Benešově v krásné sportovní  hale ZŠ Dukelská uskutečnilo slušně zorganizované Krajské mistrovství Sčk v Judo.  V sobotu se mistrovství Sčk zůčastnili dva starší žáci a jedno  mládě. Výsledkem sportovního  snažení v kat U 15 byl pro Filipa Češelského získaný titul Mistra Středočeského kraje pro rok 2022 a velice důležité body do Rankink listu pro letošní účast na MČR a pro našeho nejmladšího  závodníka Alberta Kořínka v kat U 9 krásné druhé místo. 

Oddíl Judo Davle tak získal za dobu svého trvání 18.let již 43 titul mistra-přeborníka Sčk v Judo. V neděli se uskutečnila druhá část Krajského mistrovství kterého se zůčastnilo celkem 12 našich závodníků z toho dva v kategorii U 11 starší mláďata , kde ve svém prvním závodě získal 3. místo Antonín Skokan. Jeden náš závodník v kat. dorostu U 18  se přijel jen poprat a v hlavní části závodů v kat. mladší žáci-žákyně  U 13 uspěli pouze dva naši závodníci , kteří v neuvěřitelné tlačenici přítomných závodníků získali dvě třetí místa. Byli to David Pampel a Lukáš Středa. Ostatní i se dvěma-třemi  vypranými závody obsadili pouze 4 a 5 místa,  škoda.

Pro objektivitu je nutné přiznat, že přechod našich dříve úspěšných závodníků z kat. starších mláďat U 11 do kat. již závodně zkušenějších mladších žáků v kat. U 13 byl prostě znát.

Naše mladší žáky a žákyně čekají ještě další dva pohárové závody v rámci Sčk ve kterých musí více zabodovat pokud se chtějí dostat na MČR Judo v letošním roce.