Lucie Chytrá nejlepší ČS-závodníce v Judo na návštěvě v Davli

18.11.2013 10:33

Čtvrtek 14.11. 2013 se navždy zapíše zlatým judo-písmem do paměti oddílu Judo Clubu Davle. Tento památný den poctila oddíl svoji vzácnou návštěvou naše nejlepší závodníce a reprezentantka Lucie Chytrá - 3. DAN, 20ti násobná mistryně ČR, 2 a 3 na ME a 5 na MS, vítězka dalších různých světových a evropských pohárových soutěží v Judo.Tato 26 letá, velice sympatická 160 cm vysoká a 53 kg vážící charismatická mladá žena se po svém představení ujala vedení tréninku našeho závodního oddílu a za nadšeného přihlížení i našich zkušených trenérů předvedla přítomným závodníkům po náročné rozcvičce, která byla proložená množstvím gymnastických prvků, trénink, na který se jen tak nezapomene.

Množství tzv. bočáků: Morote seoinage, Ipon seoinage, Eri Seoináge, přecházelo do podrazu vnějšího Osoto gari, ze kterého pokračoval další chvat, tzv. podraz nohy Sasae curikomi aši, které přecházelo do podobného podrazu zvaného Deaši harai a poslední fáze tréninku byla zakončená chvatem zvaným Tomoe nage, kdy po zatlačení do soupeře, ten se vrací a jeho soupeř před ním padá na záda se svoji nohou umístěnou na břichu soupeře, který přes něho provádí nechtěný kotoul. Právě provedení tohoto krásného chvatu závodní formou přivádělo jak závodníky, tak i přítomné trenéry judo v úžas.

Lucka nám prostě v našem krátkém tréninkovém čase názorně předvedla, jak se v současné době provádí judo na světové úrovni. Přítomnost Lucie byla také využita k předání putovního oddílového poháru našemu nejlepšímu závodníkovi Ondřeji Kunclovi za jeho tři vyhrané pohárové zápasy po jeho říjnovém a listopadovém putování po Severních Čechách.

V závěru setkání poděkoval Lucii za vedení tréninku hl. trenér ing. Málek, který zároveň Lucii požádal, zda by mohla svoji návštěvu oddílu v příštím roce 2014 zopakovat, což bylo nahlas před oddílem z její strany přislíbeno. Účast Lucie byla zakončena nadšeným potleskem a poděkováním jí za předvedené judo-úmění všemi přítomnými členy oddílu.

Průběh setkání a vlastního tréninku zaznamenal

Ing. Miloslav Málek, hl. trenér a předseda oddílu

Judo Davle a Štěchovice