Naši závodníci na MČR družstev

22.05.2017 22:27

V sobotu dne 13. 5. 2017 se v Turnově uskutečnilo Mistrovství ČR starších žáků a žákyň družstev. Náš oddíl v družstvu USK-Praha zastupoval Martin Dufek a v oddíle Mělník naše Míša Novotná.
A jak to dopadlo?  Oddíl USK-Praha pro mne z neznámých důvodů nastoupil místo s 9 závodníky pouze s 5 závodníky. Kam se poděli chybějící 4 závodníci je záhada. A tak i přes snahu Martina a vyhraný zápas a získané body to oddílu, kterému chyběli 4 závodníci  pomoci nemohlo. Alespoň, že Martin nezklamal a svůj oddíl se snažil co nejlépe reprezentovat.
To Míša nastoupila k úvodnímu zápasu se svojí rivalkou, loňskou mistryní ČR, Adélou Fišerovou a byl to opravdu boj, Míša měla nad svojí soupeřkou navrch a ta se uchýlila k nedovolené technice, za kterou byla vyřazená do konce mistrovství a naše malá Míša získala i přes způsobené zranění lokte pro oddíl Mělníku důležité body, které nakonec rozhodly, že mělnická děvčata se ve vyrovnaném souboji utkala s Olomoucí ve finále  o první místo. No přihlížející tvrdili, že středočeská děvčata byla lepší ale stejně nakonec to rozhodli po poradě rozhodčí, kteří první místo přisoudili družstvu děvčat z Olomouce. Ale i druhé místo na Mistrovství ČR družstev starších žákyň je prostě bomba. Tak, že se i já přidám k úpřímné gratulaci. Navíc oddíl Judo Davle-Štěchovice, městečko Davle a ZŠ-Davle má letos již v polovině měsíce května 2017 vícemistryni ČR v judo pro rok 2017 a to se snad  Míše i ostatním závodníkům z oddílu ještě zadaří na Mistrovství ČR v jednotlivcích.
 
 Ing. Miloslav Málek, hl. trenér a předseda oddílu Judo Davle-Štěchovice