Novinky z činnosti oddílu - léto 2014

06.08.2014 19:49

V druhé polovině června 2014 zajišťoval oddíl Judo na žádost pani ředitelky Mgr. Hrubé ze ZŠ Davle sportovní program pro japonskou delegaci herců z Tokia, z města Nirasaki, kteří v rámci kulturní spolupráce s obcí Měchenice navštívili také městečko a ZŠ v Davli, kde předvedli japonské divadelní představení. Samotnému představení, kterého se zúčastnil osobně i Japonský velvyslanec, předcházela sportovní ukázka Juda. Oddíl také zajistil českého překladatele, který pomohl překlenout jazykovou barieru.
 

Dne 5. 7. 2014 u příležitosti 90. výročí založení TJ Slavoj Davle předvedli naši závodníci ukázky Juda. Akci zajišťovala místopředsedkyně oddílu Dagmar Bendová a kouč závodního oddílu 3 násobný mistr ČR v Judo,  Mgr. Karel Kuncl se svým synem Ondřejem 3 násobným mistrem Sčk v Judo, Mišou Novotnou    2 násobnou mistryní Sčk v Judo, vícemístrem Sčk v Judo, Jaroslavem Padevětem a novou oddílovou nadějí z mláďat Jiřím Trachtou, třetí místo na Sčk v Judo 2014.
 
Ve dnech 3. - 6. 7. 2014 se v Rumburku uskutečnil odborný seminář v Judo pořádaný kolegiém Danů ČSJu zaměřený na zvyšovaní odbornosti a složení zkoušky na vyšší technický mistrovský stupeň Dan. Semináře se zúčastnil hl. trenér oddíluI Ing. Miloslav Málek - 3. Dan, v rámci semináře odbornou zkoušku na vyšší technický stupeň 2. Dan úspěšně složili ing. Milan Baše - zástupce hl. trenéra a hostujicí trenér Jakub Pejcha. Samotný seminář byl opětovně vzorově připravený místním oddílem Judo Rumburk, stejně tak jako domácí stravování. Překvapením pro náše trenéry bylo složení  hodnotící komise, tuto vedl předseda kolegia Danů ČSju Jiří Velé 7 - Dan, a až z Ostravy na zkoušky přijel Arpád Borbelý 6 - Dan, komisi doplnil  sekretář kolegia Danů Tomáš Buchar - 3. Dan. Členové komise neodpustili našim trénérům opravdu nic. A tak uspění a složení zkoušky před touto hvězdnou komisí a získání vyššího mistrovského stupně  Dan, zaslouží opravdu uznání a upřímné blahopřání.

Ing. Miloslav Málek - předseda oddílu Judo Davle-Štěchovice