Pohárový závod v Chomutově

22.06.2014 22:27

Dne 7.6.2014 se čtyři naši mistři Sčk zúčastnili dalšího pohárového závodu v rámci ČSJu v Chomutově o body do tzv.Rank listu, kdy nejlepší z nejlepších závodníků v ČR se poperou o titul mistra ČR v Judo pro rok 2014. 

V úvodním zápase narazil náš mistr Sčk Martin Dufek na loňského mistra ČR z Brna, podlehl po hezkém zápase. Ve druhém zápasu porazil mistra ze Zbraslavi, ale v dalším kole již dále nepostoupil, ale i jeden získaný bod Martinovi umožní, aby se zúčastnil závěrečného zápasu o titul mistra ČR ve své váhové kategorii. Martin má nyní 13 bodů a ještě nemá započitáno 1,5 bodů za 3. místo z místrovství Sčk. V dalších zápasech nastoupila Míša Novotná, prala se excelentně a opětovně ji porazila jen mistryně z Německa a tak i Míša má za druhé místo účast na Mistrovství ČR v Judo jisté. Míša také ve své vahové kategorii vede tzv. Ranking list a v současné době patří mezi nejlepší judistky ČR. 

V dalším závodě nastoupil náš trojnásobný mistr Sčk v Judo Ondřej Kuncl, vynahradil si zranění z Jablonce n Nisou a s neuvěřitelnou judonoblesou se probojoval až do finále, kde po velice krásném boji podlehl až v uplném závěru mistru moravského kraje z Brna a získal další stříbrnou medaili. Posledni boj v kategorii starších žákyň svedla Doubravka Bílá, ve své váhové kategorii měla jen dvě soupeřky se kterými se snažila svézt vyrovnaný souboj, nepodařilo se a tak i její třetí místo na poháru ČR bylo zasloužené, bohužel, body do Rank listu si nezajistila a tak její účast v závěrečných bojích se asi bohužel rozplynula, uvidíme , jak na tom budou po zapsání výsledků jeji soupeřky.
I v posledním pololetním pohárovém závodě tak naši borci dokázali, že odddílu Judo-Davle Štěchovice patří místo mezi nejlepšími judisty z ČR oprávněně.


Ing. Miloslav Málek hl.trenér a předseda oddílu Judo Davle Štěchovice