Pohárový závod v Táboře

18.11.2013 10:31

V sobotu 9. 11. 2013 se 9 našich závodníků vypravilo na pohárové závody do Tábora, za účasti 125 závodníků ze 16 oddílů z okolních krajů si to naši borci rozdali z jihočeskou elitou.

Úspěch našich mistrů na těchto závodech se stal pro oddíl již samozřejmostí a tak 1. místo Ondřeje Kuncla a Míši Novotné zase nebylo takové překvapení, 2. místo Martina Dufka bylo pro jmenovaného trochu zklamáním, ale soupeř byl tentokrát opravdu lepší. Milým překvapením bylo 2. místo Tomáše Novotného, Tomáš od prázdnin udělal veliký pokrok a ve své váhové kategorii starších  žáků je schopen se vyrovnaně postavit soupeřům, kteří judo dělají déle než on. Další překvapivé 2. místo získala po administrativním zásahu rozhodčích do soupisky Anička Tkaczyková, u Aničky je třeba hodnotit snahu a obětavost, judo techniky musí ještě dohnat, stejně tak jako Kamilka Slováková a Bertík Skladan společně s Luckou Bloudkovou, také jejich získaná 3. místa byla odprána naplno a tedy zasloužená. 

Naše účast na závodech v Táboře nebyla tentokráte motivována výsledky za každou cenu, ale sloužila ke srovnání našeho davelského juda s judem, které se dělá v Jihočeském kraji, získané postřehy z jednotlivých zápasů budou sloužit k vylepšení technik našich závodníků ještě v letošním roce, aby v roce 2014 jsme mohli vstoupit vzorně připraveni na pohárové turnaje MČR v judo.  

Ing. Miloslav Málek hl. trenér a předseda odd. Judo Davle a Judo Štěchovice.