První závody v Judo v Neratovicích v Novém roce

13.01.2014 21:15

Náš Judo oddíl Davle-Štěchovice se pod novým názvem zúčastnil svého prvního letošního závodu v Neratovicích , za účasti 170 závodníků z 22 předních českých judo oddílů  byla naše výprava čtvrtá nejpočetnější. 

Měla to být jako v minulosti pouze tréninková záležitost, která měla poukázat na nedostatky našich závodníků s cílem jejich odstranění při   provádění jednotlivých technik před naším  únorovým  výstupem v Ostravě na republikové judo scéně. Také vystoupení našich nejmenších judistů z tzv. přípravky mělo za cíl srovnání jejich schopností a znalostí se stejně starými vrstevníky. U našich nováčků se záměr podařil u těch starších to bylo o mnoho složitější. Ne, že by byli nepřipravení, ale asi jak se ukázalo, stejný nápad měli trenéři i z ostatních předních našich judo oddílů co se již  republiku perou.  A tak naši závodníci se potkali se svými budoucími soupeři , kteří jsou starší a kteří již maji na republice výsledky, již zde v Neratovicích.  A tak se náš  tréninkový záměr  změnil v prestižní judo-mazec.  

K celkovým tabulkovým výsledkům  z 15 našich závodníků získali  3x první místo: Míša Novotná, Doubravka Bílá a Lukáš Dvořák,  1x 2. místo získal František Ochotný z přípravky  a  9x  3.místo získali Ondřej Kuncl, Martin Dufek , Ondřej Dobeš, Tomáš Novotný, Jiří Trachta, Marek Navrátil, Marek Mlčoch, Anička Tkaczyková a  Kamilka Slováková, 2x 4 místo získali Jáchym Volešák a Boleslavský Čeněk. Umístění našich závodníků se tentokráte nedá objektivně hodnotit, v některých skupinách např. u Martina Dufka a Ondřeje Kuncla se do finále postupovalo přes tzv. pavouka a tak oba naši nejlepší závodníci prohráli jen s vítězi ale  také s loňskými mistry ČR. Naopak Lukáš Dvořák a Míša Novotná, měli tentokrát na množství soupeřů větší štěstí. Překvapením bylo vystoupení Doubravky Bílé, která své soupeřky s přehledem a s noblesou zničila. Také za své výstoupení byla mimo diplom za první místo hned oceněná přítomným hl.trenérem a zkušebním komisařem ing. Málkem , zvýšením technické kvalifikace na 5.kyu-žlutý pasek. Také 3. místo Kamilky Slovákové bylo zasloužené a poctivě odprané, i když asi Kamilka myslela na lepší umístění. Co říci na závěr, hezky a obětavě se prali všichni zúčastnění, včetně našich nováčků z přípravky. Jejich vystoupení a obětavost potěšilo přítomné trenéry, že oddíl má nové malé závodníky, kteří určitě v budoucnu nahradí naše mistry. 

 

Ing. Miloslav Málek hl.trenér a předseda oddílu Judo Davle-Štěchovice.