Školení oddílu judo v poskytování první pomoci

25.04.2015 23:02

V úterý dne 21. 4. 2015 se uskutečnilo školení v poskytování první pomoci v případě zranění při tréninku judo. Školení se zúčastnili členové A i B oddílů včetně závodníků a všech trenérů. Proškolení uskutečnili profesionální záchranáři ze Záchranné služby v Davli, Mgr. Benda Radek a Kalaš Martin. 

 

V úvodní části záchranáři seznámili účastníky s úkoly Záchranné služby a s  jejím postavením v rámci IZS ČR. Poté i seznámili se zraněními, které v rámci tréninku a závodní činnosti v Judo dochází a také se zraněními, ke kterým dochází z hlouposti o přestávkách. Záchranáři předvedli jak se postarat o zraněného v případě vyraženého dechu a jeho umístění do stabilizované polohy v případě vážnějšího zranění a jak  zavolat Záchrannou službu a také, jak se zachovat u zraněného  do příjezdu Záchranné služby. Přítomní členové oddílu si pak na sobě navzájem vyzkoušeli, jak první pomoc poskytovat. Určená hodina času utekla jako voda. Bylo, ale dohodnuto, že vzájemná spolupráce v této oblasti bude i nadále mezi oddílem a záchranáři i v budoucnu pokračovat. A na závěr se oddíl  se  záchranáři na památku vyfotografoval a umožnil jim účast při před ání putovního oddílového poháru, zatím nejlepší letošní závodnici oddílu, letošní již trojnásobné mistryní Sčk a loňské mistryní ČR Míše Novotné.
 

Takže tentokrát vlastní trénink judo  nic moc, ale zase umět poskytnou první pomoc někomu, kdo ji bezprostředně potřebuje a zachránit mu tím život přece za jeden tréninkový výpadek  určitě stojí.
                                                                                                     Ing. Miloslav Málek, hl. trenér