Třetí závody v Neratovicích 5.3.2016

07.03.2016 09:19

Již po třetí v letošním roce se závodníci z oddílu Judo Davle-Štěchovice zúčastnili prestižního krajského závodu v Neratovicích, za účasti 220 závodníků ze čtyř krajů ČR a hl.m.Prahy. Bojovalo se o neratovické diplomy a naši malí závodníci navíc o nutné body získané za vyhraný zápas, aby mohli skládat zkoušky na bílo-žlutý pásek 6/5 kyu. A jak to celé dopadlo:  

Pod ostražitým pohledem přítomného hl. trenéra Ing. Miloslava Málka a oddílového cvičitele Martina Klimeše se bojovalo nejen o body pro pásek, ale u ml. žáků také o nominaci na účast v ČP, který se koná 12. 3. 2015 v Jablonci nad Nisou. Začneme od našich mladších žáků, velice těžkou skupinu se 6 závodníky měl Toník Hasil, Tonda od počátku bojoval naplno, vyhrál 3 zápasy, dva prohrál. Soupeři byli přece jenom o trošku technicky lepší a Tondovi také už docházely síly, ale i tak si  třetím místem zajistil účast na ČP v Jablonci. Trošku lehčí skupinu měl Tomáš Kolman. Jak je u Tomáše nedobrým zvykem, první zápas prohrál, dostal vynadáno od přítomné maminky a náhle to šlo a další dva zápasy Tomáš vyhrál a skončil na druhém místě, a navíc uhájil putovní pohár oddílu. Rovněž Tomáš si jede pro body do Jablonce. Mimo soutěž se v Neratovicích poprala Doubravka Bílá, která ve své váze měla jen jednu soupeřku nad kterou dvakrát přesvědčivě vyhrála.

 

A jsme u kategorie našich nejmenších a nejmladších-mláďat.  Tuto svoji váhovou kategorii s přehledem vyhrál Lukáš Matěj a mimo blahopřání od hl. trenéra se dozvěděl, že pokud bude takto pokračovat i na krajském mistrovství Sčk v dubnu, vyšší pásek ho nemine!!! Dalším milým překvapením bylo také 1. místo dalšího našeho mláděte Matěje Píny. Vidina vysněného půl pásku dělala divy a Matěj své tři soupeře suveréně i když někdy netechnicky udolal. Takže i on se mimo blahopřání od hl. trenéra dozvěděl, že v úterý 8. 3. 2016 bude skládat zkoušky na 6/5 kyu. Tak mu držte palečky. Dalším velice milým překvapením byly zápasy našich holčiček. Anička Weydová předvedla svojí bojovností a houževnatostí, že si nový pásek zasloužila a skončila ve své skupině na druhém místě.  Stálice na druhém místě je také Vojta Klimeš, který stejně jako Tomáš Kolman nějak neumí porážet svého prvního soupeře, tentokrát to asi i trochu zabolelo, když tím, kdo ho v úvodu porazil byla holka, ale prostě byla lepší a dravější, potom už to šlo a druhé místo bylo u Vojty také zasloužené. Dalším překvapením závodu byla Leila Kejklíčková a Eliška Rosenbergová, naše nejmenší a nejmladší děvčata se prala jako o život a povedlo se, získaly diplom za druhé místo  a obě dvě si do průkazu navíc zapsaly tolik potřebné vyhrané zápasy nutné pro zkoušku na půl pásek. O trochu méně dravější byla Linda Rosenbergová, která získala 3. místo a také zápis do průkazu juda. Další třetí místo obsadlil Oliver Sobotka, na Oliverovi byly znát chybějící tréninkové hodiny. V jeho váhové kategorii již nejde jen o náhodu, ale hlavně o pravidelnou tréninkovou účast. Ještě jeden vyhraný zápas získal Jakub Slanec, ale body mu stačily jen na 4. místo. Závod se tentokrát nevydařil Žofince Bílé, Vildovi Špačkovi a nováčkovi Matesu Hrůšovi. Věřím, že pro tyto tři tentokrát neúspěšné závodníky byly neratovické závody hlavně zdrojem závodních  zkušeností. Příště to bude určitě jen zase lepší. Vždyť judo je dlouhá-jemná cesta!!! Co na závěr, naši závodníci opětovně vzorně reprezentovali svůj oddíl, ZŠ i Davli, kde má oddíl již 12 let svoje zázemí !!!!!

 

Ing. Miloslav Málek, hl. trenér a předseda oddílu Judo Davle-Štěchovice