VC města Blatné

03.05.2015 21:09

V sobotu dne 2. 5. 2015 se 7 závodníků oddílu Judo Davle-Štěchovice zúčastnilo prestižního krajského závodu již 5. VC v Blatné za účasti 110 závodníků z 15 oddílů ze čtyř okolních krajů. Bojovalo se o medaile a malé vítězné pohárky. Naši závodníci tentokráte moc podle svých představ neuspěli, ale určitě ani ostudu oddílu neudělali. A jak to tedy dopadlo?
 
1. místo a pohárek získal oprávněně Kozohorský Jakub
 
2. místo se nám poprvé nepodařilo žádné získat
 
2. a 3. místo v nepopulárním pavouku získal Kozohorský Richard, který si tak společně se starším bráškou zajistil účast 13. června v Chomutově na ČP, Ríša svoji skupinu s přehledem vyhrál, když na plný počet 10 bodů  porazil své 4 soupeře, ale na vítěze z druhé skupiny již nestačil, prostě to neudejchal a tak ještě po svém pádů po hodu soupeře vyzkoušel přítomného hl. trenéra, jak dával pozor na školení z první pomoci, kterou oddíl 21. 4. 2015 s davelskými záchranáři absolvoval a bylo vidět, že hl. trenér pozor dával a urychlené navrácení dechu. Ríšovi přivedlo v úžas nejen rozhodčího na zápasišti, ale i přítomné diváky (díky Mgr. Bendovi ze Záchranky-Davle).

3. místo vybojoval Tomáš Kolman, ale mohlo to být i místo první. Tomášek, ale měl zase svoji hlavu a tak rady svého trenéra do jednoho ucha sice vpustil, ale hned druhým dobrá rada vyšuměla  (nedělej Tomášku osoto gari) a tak žádný pohárek, ale jen bronzová medaile. Složitou situaci měla naše malá Kamilka Slováková, ve své váhové kategorii měla jen dva kluky a byli to raubíři. Kamilka tentokrát neměla žádnou šanci i když se s nimi prala a tak i pro ní 3. místo v předvečer jejích narozenin bylo velikým zklamáním, ale Kamilka svým vystoupením určitě ostudu neudělala. Další 3. místo získala Doubravka Bílá, také v její váhové kategorii nebyla žádná děvčata a tak se prala s kluky. 14ti letá dívčina a 14ti letí kluci, jak to dopadlo není třeba ani komentovat, ale pokud čekala Doubravka od kluků nějaké džentlmenské chování, tak se přesvědčila, že to na žíněnce, ale opravdu neplatí.
 
4. místa a brambory získal František Ochotný a Ríša Bílý, oba si to musí ještě v hlavě přez prázdniny srovnat, jak to s judem bude dál, hlavně to čeká Ríšu.
 
Oddíl čeká ještě závod ČP v Chomutově a mezioddílový závod s účastí naší přípravky a polovina sportovního roku bude za námi. Tak nám přátelé davelského a štěchovického juda i nadále držte všechny palce a my se zase budeme snažit o vzornou reprezentaci obou městeček a ZŠ.
 
Ing. Miloslav Málek, hl. trenér