Vítězné tažení našich judistů po Severočeském kraji

03.11.2013 22:00

Po úspěchu v Rumburku a v Teplicích se naši 3.mistří Sčk v Judo, Ondřej Kuncl, Martin Dufek a Míša Novotná vypravili společně dne 2.11.2013 na Turnaj Nadějí do Ústí nad Labem.

Za účastí 193 závodníků z 22 oddílů z celé ČR si to naši borci rozdali se zúčastněnou severočeskou judo elitou. Naši závodníci opětovně předvedli a dokázali, že judo opravdu v Davli umíme. Nekompromisně ke svým soupeřům přistoupila Míša Novotná, která se předcházejících  závodů nezúčastnila. Vyhrála na krásné hody za plný počet bodů a získala 1.místo a zlatou medaili,  další 1.místo, zlatou medaili a také titul a zisk putovního oddílového poháru pro letošní rok obhájil a do trvalého držení získal Ondřej Kuncl. Ondřej se tak už dnes stal nejúspěšnějším závodníkem let 2011,2012 a i 2013. A to máme ještě před sebou Tábor a v prosinci Zbraslav. Na paty v boji o oddílový pohár  šlapal Ondrovi, Martin Dufek , ale jeho velmi pěkné 2.místo , pomohlo udržet putovní oddílový pohár Ondrovi. Martin ve své váhové kategorii to neměl a nemá vůbec jednoduché, Martin je prostě oproti Ondrovi i Míše prostě váhově jinde a tak má také i více soupeřů. Navíc Martin  na tomto turnaji válčil ještě i s rozhodčími, jejich odlišný názor na jeho vynikající tzv. otočku je prostě neuvěřitelný, v Teplicích byl za ní vyhodnocen jako nejtechničtější závodník a v Ústí mu ji nechtěli uznávat. Ale rozhodčí mají vždy pravdu, tak ani Já jako hl.trenér a zkušební komisař ČSJu 2.třídy to nebudu raději komentovat. Osobně jsem,ale přesvědčen, že je vše v pořádku a že Martin tuto svoji osobní techniku umí.  

Naši tři letošní mistři Sčk v Judo, po Rumburku, Teplicích  i  Ústí nad Labem předvedli, že v Davli Judo opravdu umíme a  že opět vzorně reprezentovali  svůj oddíl,  svoji ZŠ i naše malebné městečko .  ing. Miloslav  Málek hl.trenér a předseda oddílů Judo Davle a Judo Štěchovice.