Vyhodnocení činnosti oddílu Judo Davle-Štěchovice do poloviny měsíce listopadu 2018

06.11.2018 07:06

Od počátku letošního roku se 228 závodníků oddílu zúčastnilo celkem 29 závodů, na kterých získali celkem 55 prvních míst, 33 druhých míst a 36 třetích míst. Na Mistrovství Sčk-2018 získali závodníci oddílu celkem 5 titulů Mistrů-přeborníků Sčk a nejlepší závodnice oddílu Michaela Novotná získala v Jablonci nad Nisou na ČP v kategorii dorostu 3. místo a stejná 3. místa získala na ČP v Chomutově, Brně a v Teplicích,  také jako první závodnice oddílu si zajistila účast na mistrovství ČR v Judo pro rok 2018, které se koná 3. listopadu   v Brně. Další závodnice oddílu Klára Matoušková si na krajských bodovaných závodech v Kamenici, Berouně  a v Říčanech za 1. místa v kategorii mladších žákyň také zajistila letošní účast na MČR v Judo. Tuto skutečnost potvrdila i 3. místem na ČP v Teplicích. A na MČR v Ostravě dne 19. 10. 2018 obsadila jen po jednom prohraném zápase nádherné 3. místo a svým výsledkem pomohla oddílu udržet se i v roce 2018 mezi nejlepšími Judo oddíly v rámci celé ČR.

Dne 2. 11. 2018 se uskutečnilo MČR v judo dorostu v Brně, náš oddíl zastupovala v této kategorii jen Míša Novotná, po tvrdých soubojích se soupeřkami dvakrát vyhrála a třikrát prohrála, po součtu bodů měla stejný počet jako závodnice, se kterou v předposledním zápase prohrála. Bohužel stačilo to jen na 4. místo, ale bylo to MČR a za účasti jen nejlepších závodníků a závodnic z celé České republiky a tak i nešťastná brambora je vlastně obrovským úspěchem pro tak malý Judo oddíl, jakým Davle-Štěchovice je.

Větší štěstí v umístění měl náš bývalý závodník - nyní USK-Praha, Ondřej Kuncl, který po těžkých zápasech s vyrovnanými soupeři získal pro svůj nový oddíl a pro naše městečko Davli nádherné 3. místo.

V rámci spolupráce s Judo oddílem Ústí nad Labem se naši dva zástupci v kategorii dorostu zúčastnili dne 28. 9. - 2. 10. 2018 mezinárodního závodu ve Varšavě, kde ve velice silné konkurenci nejlepších závodníků z celé EÚ postoupili až do 3. kola a také se zde zúčastnili judo kempu za mezinárodní účasti.

Další naši 4 závodníci oddílu v kategorii mláďat se v průběhu měsíce října zúčastnili v Polské Olešnici Super ligy za účasti závodníků z okolních států EÚ. Naši závodnici získali v neuvěřitelně silné konkurenci dvě 1. místa a dvě 3. místa a svými výsledky se zařadili mezi nejlepší oddíly, které se této Super ligy v kategorii mláďat zúčastnily. Úspěch je to tím větší, že všichni zúčastnění závodníci se od příštího roku stávají mladšími žáky oddílu a dostanou přiležitost bojovat o titul přeborníka ČR pro rok 2019.
       
                             Ing. Miloslav Málek, hl. trenér a předseda oddílu Judo Davle-Štěchovice        
                                                       a předseda Spolku Judo Davle-Štěchovice