Vyhodnocení činnosti oddílu za 1 pololetí 2015

11.07.2015 12:47

Vážení přátelé davelského juda, dovolte mi, abych Vás seznámil s výsledky oddílu  A a B za pololetí letošního roku 2015. 

Tato informace navazuje na celkové vyhodnocení oddílu za jeho 10ti leté působení v Davli, které bylo podrobně popsáno v davelském SOUTOKU číslo 358/2/2015, které vydává Městys Davle. Zároveň touto cestou děkuji  redakci  časopisu Soutok za obsáhlou a objektivní prezentaci oddílu Judo Davle-Štěchovice ve výše zmíněném čísle.

 

Takže pro ty, co si dělají statistiku a davelskému judu fandí:

Oddíl má k dnešnímu dni celkem  84 členů z toho  registrovaných členů u ČSJu 78, 6 členů oddílů nebylo zaregistrováno z důvodů různých administativních nedostatků. Oddíl má  2 trenéry a  zkušební komisaře II. výkonostní třídy s mistrovským stupněm 3. a 2. DAN. 

Také má 3 cvičitele vychované z řad rodičů  s technickým stupněm 2, 3 a 4 kyu, dva rodiče aktivně vypomáhají s technickým stupněm 4 a 5 kyu. U posledních jmenovaných je reálný předpoklad, že zkoušku cvičitele Juda složí do konce letošního roku.  Oddíl má  také dva hostující trenéry III. třídy a zároveň  rozhodčí 1. a 2. třídy s mistrovským stupněm 2. a 1. DAN.

Oddíl se zúčastnil za první pololetí letošního roku celkem 13 závodů od krajských až po republikové.

Neratovice 4x, Benešov 2x , Kolín, Blatná, Hradec Králové, Ml.Boleslav, 

Mistrovství Sčk: Kolín, Benešov

Český pohár: Ostrava, Jablonec n Nisou, Chomutov

 

Na kterých získali závodníci oddílu celkem: 21 prvních míst, 28 druhých míst, 34 třetích míst

Na mistrovství Sčk v Kolíně a v Benešově získali závodníci oddílu celkem 8 titulů mistrů - přeborníků pro letošní rok,  4 druhá místa a 5 třetích míst.

V úspěšnosti v rámci Středočeského kraje jsme se umístili  z 18 bodovaných oddílů na 9 místě.

Na Českém poháru v judo v Ostravě a Chomutově získali závodníci body do Ranking listu ČSJu a v Jablonci nad Nisou získala Míša Novotná  1. místo a Martin Dufek 2. místo. V Chomutově se Míša  Novotná posunula do vyšší váhové kategorie a i přes nastupující nemoc obsadila bodované 7. místo z 18 zúčastněných republikových závodnic a společně s Martinem Dufkem si se získanými body  za první místa z krajského mistrovství Sčk zajistili již nyní letošní účast na mistrovství ČR v kategorii ml. žáků a žákyň, navíc v rámci Ranking listu ČSJu oba obsazují přední místa. 

V kategorii starších žáků se stal trochu zázrak, když za bodované místo v Ostravě přibylo ještě 5 bodů za celkové umístění  ve váze Járovi Padevětovi, který je v současné době na Rankig listu ČSjů na 7. místě a tak i on má zajištěnou účast na MČR v letošním roce. Navíc starší žákyně Doubravka Bílá si po nepřesvědčivých výkonech u hl.trenéra vybrečela účast na ČP v Chomutově, když slíbila, že to s judem myslí opravdu vážně a že nebude oddílu dělat ostudu a bude se i ona prát naplno. Doubravka svůj slib dodržela a ve své váhové kategorii se umístila na 4. bodovaném místě a tak i ona bude mít po započítání výsledku do Ranking listu ČSJu dostatek bodů na účast na MČR 2015.

Oddílu se navíc podařilo stabilizovat po loňských personálních problémech členskou závodní základnu, ale i překonat loňské krajské výsledky a zajistit za první pololetí účast 4 závodníků oddílu na MČR pro letošní rok. Navíc se vedení oddílu bude snažit ještě účast na MČR rozšířit o další talentované oddílové závodníky, kteří z technických, či zdravotních důvodů se kvalifikačních závodů na ČP nemohli zúčastnit a o získání bodů se pokusí na závodech ČP v Brně nebo v Teplicích po

prázdninách.

Vážení a milí přátelé, davelského juda, oddíl i nadále úspěšně pokračuje po nastavené krajské i republikové judo cestě a nadále také žije myšlenka o starém tatami, na kterém oddíl před 11 lety začínal, a na kterém byl natočený úspěšný film "Jáchymě hoď ho do stroje" s judistou Františkem Koudelkou, část dílu tohoto tatami je vystavená na zdi ve vestibulu naší staré davelské tělocvičny.

 

Ing. Miloslav Málek, hl. trenér a předseda oddílu