Vyhodnocení sportovní činnosti oddílu Judo Davle-Štěchovice za první pololetí roku 2019.

01.07.2019 13:39

Oddíl Judo Davle-Štěchovice slaví 15 let od svého vzniku v říjnu 2004 a já využívám této příležitosti, abych poděkoval všem 96 závodníkům, našim i ze spřátelených oddílů a jejich rodičům a trenérům, kteří se oslav vzniku oddílu dne 25. května 2019 od 9.00 do 14.00 hodin ve velké tělocvičně haly davelské školy zúčastnili. Také bych rád poděkoval starostovi městyse Davle panu Mgr. Jiřímu Prokůpkovi, který nad oslavou vzniku oddílu Judo v Davli převzal osobní patronát a našemu velkému oddílovému příteli mistru Evropy v Judo Jiřímu Sosnovi, který se oslav osobně zúčastnil a předal společně se starostou obce Davle ocenění davelským trenérům za jejich svědomitou a obětavou práci s naší judo mládeží. Není možné nepřipomenout také veliký a moc chutný dort od městyse Davle a obrovské množství bonbonů, o které se při vyhodnocení úspěšného sportovního dne, na závěr závodníci poprali. Také bych rád poděkoval tatínkovi našeho úspěšného závodníka Lukáše Sředy, který prostřednictvím své firmy zajistil propagační letáky, pamětní listy s medailemi, které na závěr dostali všichni závodníci, včetně jejich přítomných trenérů a hlavně krásná tabla, na kterých byla zobrazena vlastní činnost oddílu za 15 let jeho působení v Davli. A bylo se opravdu na co koukat a mnohým zúčastněným, kteří se na úspěchu oddílu v průběhu jeho 15 let podíleli, fotky na tablech vyrazily slzičky do očí. Také setkání žáčků s hlavním trenérem vyrazily slzy zase do jeho očí. 15 let v životě je docelá dlouhá doba, která však uteče neuvěřitelně rychle, pokud je protkána úspěšnou a smysluplnou činností a z malých dětí judistů se za 15 let stanou navíc osobnosti, kterým průprava v judo dala tu správnou orientaci v cestě náročným životem. "Jigoro Kano - zakladatel Juda - Obecné bláho - všeobecná prospěšnost ". A navíc je to velice krásné zjištění, že převážná část z 500 členů oddílu, která za 15 let činnosti oddílu prošla přes jeho tatami-zápasiště, vystudovala úspěšně nejen střední školu, ale velká část i VŠ. Příkladem je současná trenérka závodního oddílu děvčat a zástupkyně hl. trenéra, na tablu "Jak šel čas před 15 lety", tehdy mistryně ČR v judo Adélka Novotná-Němejcová ještě s oranžovým páskem ve věku 15 let, nyní 1. Dan a VŠ -Ing.- ČVUT v Praze a maminka krásné roční holčičky.

Ale abych se vrátil k vlastní závodní činnosti oddílu juda. Celkem 131 závodníků oddílu se od počátku letošního roku do konce měsíce června 2019 zúčastnilo 21 závodů, na kterých získali 24 prvních míst, 32 druhých míst a 30 třetích míst.

V první části Mistrovství Sčk v Kolíně dne 13. 4. 2019 získala Klára Matoušková v kategorii starších žákyň titul přebornice Sčk v Judo pro rok 2019, druhé místo obsadila Martina Šimáčková a ve stejné kategorii ale starších žáků získal 3. místo František Ochotný a navíc jako půjčený člen do družstva Kyklopu získal také první místo ve družstvech Sčk, po skončení krajského mistrovství byla Klára Matoušková vybrána vedením Juda Sčk, aby se středočeským výběrem nejlepších závodnic a závodníků reprezentovala Sčk na judo olympiádě v Liberci v létě letošního roku a mladší žák Vojta Klimeš reprezentoval výběr Sčk na mezinárodních závodech konaných v PLR v Nowe Soli, dne 14. 6. - 16. 6. 2019, kde získal diplom za 3. místo. Účast dvou našich závodníků v reperezentaci Sčk je pro náš malý oddíl ocenění a velký úspěch.

Klára Matoušková si navíc již v kategorii starších žákyň zajistila účast na letošním mistrovství repuliky 3. místem na Českém poháru v Jablonci nad Nisou ze dne 16. 3. 2019, dva body zde získala i Martina Šimáčková, tak jí snad po úspěchu na krajském mistrovství budou body pro účast na mistrovství republiky také stačit.

Složitější to bude mít František Ochotný, který jako starší žák musí ještě další body získat na bodovaných pohárových závodech v rámci ČR.

 

V kategorii mladších žáků si účast na letošním MČR zajistil Vojta Klimeš, kdy je po třech bodovaných krajských závodech na Ranking listů Sčk na prvním místě. Dále Marek Pauzar, který je na Ranking listu po třech bodovaných závodech na místě druhém. MČR v Judo se koná v říjnu letošního roku v Mladé Boleslavi. Závodník Matěj Lukáš se bude muset o účast na MČR na dalších bodovaných závodech ještě poprat.

V kategorii děvčat - mladších žákyň získala na mistrovství Sčk překvapivé druhé místo jako úplný nováček Nela Papírníková a třetí místo Anička Weydová. Obě děvčata maji také velikou naději, že se letošního Mistrovství ČR také zúčastní.

V kategorii U-9 mladší mláďata se přeborníkem-mistrem Sčk stal přesvědčivě David Pampel. Druhé místo obsadila Viktorka Ausobská a třetí místo získala Nikolka Češelská.

V kategorii U-11 starší mláďata získali tituli přeborníků-mistrů Sčk pro letošní rok budoucí mladší žáci Matěj Pína a Filip Češelský, mladší Lukáš Středa skončil na 3. místě. Pro hlavního trenéra to byl neuvěřitelně krásný pocit, když z velké tlačenice závodníků (ve váze jich bylo celkem 24), na bedně vedle sebe skončili - Filip Češelský - 1. místo a Lukáš Středa - 3. místo.

Umístění a získání bodů z krajského místrovství Sčk pomohlo udržet se oddílu opětovně jako v roce 2018 na krásném 6. místě mezi daleko většími a silnějšími okresními oddíly v rámci Sčk.

Pro ty, kdo si dělají statistiku, získal oddíl Judo Davle-Štěchovice za 15 let svého působení v Davli již 41 titulů mistrů-přeborníků Středočeského kraje.

V měsíci říjnu 2019 nás čeká dvojité mistrovství ČR v Mladé Boleslavi v kategorii mladších a starších žáků a žákyň.

Na závěr mi dovolte, abych alespoň touto cestou upřímně poděkoval všem našim sponzorům za finanční a materiální podporu, ale dnes hlavně Městské části Praha - 13, která nás již pátým rokem finančně podporuje a umožňuje tak našemu malému judo oddílu vyrovnat se ekonomicky daleko větším a silnějším oddílům v rámci Sčk, ale i v celé ČR a umožňuje našim závodníkům účast na všech významných judo závodech, jak na území ČR tak i v rámci Evropské unie. Přátelé a příznivci davelského juda držte nám, prosím, i v letošním roce všechny své palce. 

Váš Ing. Miloslav Málek, hl. trenér a předseda oddílu

Judo Davle-Štěchovice