Vynikající výsledky našich závodníků na mezinárodních závodech v Ostravě

23.02.2014 14:33

Tak jsme se konečně dočkali, první velký republikový závod v Judo je tady!!!

V sobotu dne 15. února 2014 se 3 naši závodníci společně s trenéry a rodiči z oddílu Judo Davle-Štěchovice zúčastnili svého prvního velkého závodního vystoupení na republikové scéně  a to přímo na Grand Prix  Českého poháru s mezinárodní účastí v Ostravě. 

Za účasti 879 závodníků ze 124 oddílů z ČR, Polska, Maďarska, Slovenska, Bulharska, Německa, Rakouska a Senegalu se naši dva mistři Středočeského kraje, Ondřej KUNCL a Míša NOVOTNÁ umístili ve své váhové kategorii mladších žáků na úžasném 3. místě a získali pro svůj oddíl, svoji ZŠ a své městečko Davli dvě bronzové medaile a také body do tzv. Ranking listu ČSJu, které budou na konci roku rozhodovat o konečném boji těch nejlepších judistů o titul mistrů ČR v Judo pro rok 2014.

Náš oddíl Judo Davle-Štěchovice se také umístil mezi 84 vyhodnocenými oddíly, které získaly medaile na 61 místě, což není vůbec špatný výsledek a to naši borci mohli být ještě o trošku lepší. Míša Novotná dokonce v zápase s polskou závodnící vedla, ale její boj byl přerušen rozhodčí kvůli úpravě jejího kimona, při této úpravě udělala Míša chybu, která ji možná stála i lepší umístění, když si při upravování povolila pásek, který ji spadl na zápasiště, za to obdržela žlutou kartu 0,5 bodu, o který také bohužel nakonec prohrála a závodníce PLR tak v její skupině obsadily 1. a 2. místo a na Míšu zbylo jen místo třetí. Pro přesnost na vítěznou polku Míša váhově i technicky nestačila, ve vahové kategorii u Míšy i u Ondřeje váha hraje značnou roli,  Míša váží 24,5 kg a její vítězná soupeřka měla rovných 28 kg.

Neuvěřitelně těžkou postupovou váhovou skupinu měl Ondřej Kuncl, 21 závodníků se v ní utkalo o 3 medaile. Ondřej uspěl a při trošičce štěstí a neprohrání hned  úvodního zápasu, ve kterém převyšoval svého soupeře jak po technické, tak i akční stránce to mohlo dopadnout ještě lépe.  

Tato nešťastná úvodní prohra Ondřeje naštěstí nerozhodila, ale naopak ho pěkně naštvala a tak likvidoval další své dva soupeře okamžitě po nástupu a zahájení zápasu nádhernými hody za 2 s. a za 6 s. a také svůj poslední zápas o bronz ukončil daleko před časovým limitem.

Složitou situaci měla naše třetí účastníce závodu Doubravka Bíla ve své kategorii starších žákyň a ve své váze do 60 kg měla opravdu nečekaný výběr mistryň z PLR, Maďarska a Slovenska. Doubravka povzbuzená dvěma předcházejicími  úspěchy  z Neratovic narazila na technicky lepší i zdatnější soupeřky a tak po úvodní prohře se závodnicí se zeleným páskem už věděla, že to žádná legrace nebude, nevzdala to a málem v opravě překvapila. Se svojí soupeřkou svedla 40 sec vyrovnaný zápas, kde ke konci soupeřka zvítězila svoji technickou i závodnickou  vyspělostí, ale ani Doubravka ostudu  svým vystoupením v Ostravě neudělala a získala zkušenosti, které se jí určitě budou hodit při našem dalším republikovém pohárovém vystoupení v Jablonci n Nisou dne 15. 3. 2014. Mezi tím se ještě oddíl zúčastní se svými nováčky mezioddílového závodu v Neratovicích, který se koná dne 8. 3. 2014. Tak, že přátelé davelského juda držte nám i nadále všechny své palce. 

Ing. Miloslav Málek, hl. trenér a předseda oddílu Judo Davle-Štěchovice