Výsledky oddílu na závodech v Hradci Králové a Neratovicích

15.03.2015 21:13
Den 7. březen 2015 a oddíl Judo Davle-Štěchovice neví kam dříve, po schůzce trenérů oddílu už je jasno, do Hradce Králové na VC pojedou naši úspěšní medailisté Míša Novotná a Martin Dufek a do Neratovic naše malé naděje.
Hradec Králové: za účasti 280 závodníků z 5 krajů ČR  naše Míša Novotná obsadila ve své váhové kategorii  1. místo a Martin Dufek 3. místo, oba naši republikoví medailisté přesvědčili své soupeře, že davelské judo nezapomněli a že soupeři s nimi musí i nadále počítat. Navíc závod v Hradci Králové posloužil jako rozcvička před ČP v Jablonci nad Nisou, který se koná v sobotu dne 14. 3. 2015 a výsledky-body z tohoto závodu se započítávají do Ranking listu ČSJu. Naši dva mistři totiž obhajují loňské 1. a 3. místo na mistrovství ČR v Judo.
   
Další část našich mladších závodníků se opětovně vypravila do Neratovic na vyhlášené a populární mezioddílové závody za účasti 162 závodníků  z 5. krajů ČR. Naše skupina s počtem 17 závodníků byla druhá nejpočetnější, před námi byli jen závodníci z pražských Vršovic v počtu 19 závodníků. Naši malí závodníci neponechali nic na náhodě a od počátku se snažili své soupeře udolat. Někdy to opravdu bylo velice složité a soupeři také nic neponechali náhodě. Jak to dopadlo? První místo zde opětovně vybojovala Kamilka Slováková a bylo to opravdu umístění zasloužené a to ještě v j ednom zápase s klukem, kterému rozhodčí viditelně nadržovala a Kamilce zápas při jejím vedení, když kluk už nemohl, přerušila a donutila Kamilku, aby si rozpustila krásně upletený cop kvůli údajně nepovolené gumičce. Kamilka se nejen nenechala rozhodit, ale kluka v pravém slova smyslu domydlila tak, že i zaujatá rozhodčí musela uznat, že je Kamilka lepší. Smůla byla, že v jedné váhové kategorii se Kamilka potkala se svojí kamarádkou Luckou Bartošovou, kterou po výhře odsunula na 3. místo. Lucku porazil jen kluk, kterého porazila Kamilka.
V dalších váhových kategoriích obsadili 4 druhá místa: Marek Navrátil, Damián Bartoš, Nasar Fuťko a Jarda Padevět. Naši borečkové Marek a Damián mají nějak první zápasy zakleté, když se na to člověk kouká, tak to vypadá, že se probírají ze spánku a bojují naplno až v dalších následujících zápasech, je to škoda, oba kluci mají na to, aby  stáli na bedně na vrcholu. Překvapením byl Nasar Fuťko, jmenovanému chyběly vyhrané zápasy, aby mohl složit zkoušku na 6/5 kyu bílo- žlutý pásek a mohl se s dalšími již opáskovanými kamarády zúčastnit mistrovství Středních Čech, Nasarovi se závod vydařil a p&aacu te;sek už  má jistý. Poslední druhé místo patří Járu Padevětovi, Jára měl ve své těžké váze jen jednoho soupeře a upřímně řečeno moc toho tentokrát nepředvedl, ale tímto mu také slibuji, že to při tréninku nebude mít vůbec lehké, protože Jarda má opravdu na víc!!! 8. třetích míst bylo tentokrát opravdu odepraných i když u některých závodníků mohlo být umístění určitě o stupínek lepší. Jako příklad poslouží Tomáš Kolman, marně mu přítomní trenéři říkali nezakláněj se tak, Tomášek ví co nemá dělat, ale dál to dělá, takže i Tobě Tomášku slibuji, při tréninku zvý&scar on;enou péči. Mile překvapili a na to, že se jednalo o první závody, tak v něm  uspěli Aleš Procházka, Olin Toman a Pauzar Marek, kluci se prali a diplom za 3. místo z Neratovic se cení. Další 3. místo Marka Mlčocha bylo také zasloužené, ale Marek má prostě navíc i u něho je to při prvním zápase jako rozehřívací kolo, takže Marečku i Ty budeš mít při tréninku zvýšenou péči. Klasikou už je umístění Fandy Ochotného, který ke svému věku a váze mláděte se pere se staršími žáky i když je Fanda bit je u něho vidět značné zlepšení. Milým překvapením byly sestry Stehlíkovy, které judo dělají měsíc. Mladší Dana se rozkoukávala a i když skončila poslední opravdu se snažila.  Blanka, která zde byla už podruhé, své soupeřky, už starší žákyně moc hezky proháněla. Blanka je vzhledem k věku ještě ml. žákyně, ale protože v její váze soupeřky nebyly, dohodlo se, že nastoupí se staršími děvčaty. Dokonce její druhý zápas s místní dívčinou už s oranžovým páskem 4.kyu, se kterou prohrála na 1 technický bod, byl příkladem, jak se domácím nadržuje. Smůlu ve své váze měl Lukáš Matěj, dvakrát vyhrál nad svými soupeři, kterých bylo v jeho váze pět, ale ostatní vyhráli také 2x a tak rozhodovali dosažené body a tak na Matěje zbyla brambora. Zbylé 3 závodníky, kteří skončili na 4. místě nebudu jmenovat, za měsíc 11. 4. 2015  jsou opět Neratovice, tak budou mít možnost opravy. Co říci na závěr - naši závodníci opětovně vzorně reprezentovali svoje ZŠ svůj oddíl a svá městečka Davli a Štěchovice.
Ing. Miloslav Málek, hl. trenér oddílu Judo Davle Štěchovice