Výsledky závodů v Neratovicích

17.10.2016 22:25
Za účasti 103 závodníků z 16 oddílů a 3 krajů a hl. m. Prahy se náš Judo-oddíl zúčastnil prvního prestižního, po prázdninového závodu v Neratovicích,  s 27 zástupci od nejmenších z přípravky až po vrcholové republikové závodníky a  předstihl v počtu tentokrát i domácí Neratovice. Pro ty nejmenší a pro některé starší z přípravky to byl úplně první závod, ve kterém si měli vyzkoušet jaké to na opravdových závodech je,  jak to chodí a zda jsou schopni se svému soupeři postavit a bojovat s ním o vítězství. Pro závodníky z B oddílu to byl také boj nejen o diplomy, ale také o body za vyhraný zápas a možnost tak složit zkoušku na vyšší pásek-technický stupeň kyu. A pro naše republikové závodníky to byla aktivní tréninková příprava na mistrovství ČR v kategorii mladších a starších žáků.   
A jak to celé  dopadlo:
 
První místo ve své váhové kategorii mláďat z děvčat obsadily Anička Weydová a Anička Dušková, v kategorii mláďat chlapců obsadili první místo Jakub Slanec, Matěj Pína, Marek Navrátil a Vojtěch Klimeš. V kategorii starších mláďat obsadil první místo Oliver Sobotka a František Ochotný. A v kategorii starších žáků obsadil dělené první místo Martin Dufek. Celkem získal oddíl  9 prvních míst.

Druhá místa získali:  Matěj Lukáš, Matyáš Hrůša, Tomáš Mlčoch, Ondřej Chadima a František Půlpán. Celkem oddíl získal  5 druhých míst. 
 
Třetí místa získali: Tomáš Kolman,  Marek Hrůša, Vilém Špaček a Miša Novotná. Celkem oddíl získal 4 třetí místa. 
 
Docela nemilým překvapením pro přítomného hl. trenéra a dvou jeho cvičitelů pánů Ochotného a Klimeše bylo závodní vystoupení dvou zájemců o vyšší pásek. U ostatních to byla jejich první vystoupení na opravdových závodech a setkání se závodníky, kteří judo provozují o několik let déle. A u našich oddílových zlobidel zjištění, že musejí více na tréninku makat.
 
Martin Dufek dvakrát za sebou předvedl s neratovickým Láďou Králem úžasný, vyrovnaný zápas, který skončil dvakrát za sebou po dohodě trenérů z Davle a z Neratovic spravedlivou remízou. Snad se kluci nepotkají spolu na republice v úvodním zápase. 
No a naše malá Míša Novotná, zde ve své váze 36 kg ani 40 kg soupeřky neměla a tak si to zkusila se soupeřkami, která se také perou republiku ve váze 44 kg. A málem se stal hned v úvodním zápase zázrak, Míša málem svoji soupeřku po bleskové technice v postoji, která skončila na zemi  udolala na škrcení. Prohru soupeřky zachránil rozhodčí, ani ve druhém zápase Míša rozhodně ostudu neudělala a bylo docela úsměvné vidět jak se Míša  snaží rychlostí svoji těžší a silnější soupeřku udolat. Rozdíl 8 kg byl, ale přeci jen u stejně technicky vyspělých děvčat znát a tak i Míša po Martinovi měla parádní předrepublikový t rénink.
 
Další závody v Neratovicích jsou v listopadu a náš  A tým čeká již tuto nadcházející sobotu 22. 10. 2016 MČR v Jičíně.
 
A tak vás přátelé davelského juda poprosím, aby jste našim čtyřem závodníkům z A týmu, kteří se perou již po třetí za sebou na MČR
drželi všechny své palce. Věřte, že to tak malý oddíl jako je Davle při soupeření s okresními a krajskými giganty z celé republiky tentokrát opravdu bude moc a moc potřebovat. A my Vám na oplátku slibujeme že se budeme snažit na MČR v Jičíně dosáhnout co nejlepšího umístění a výsledků,  aby i ty největší oddíly věděly, že Davle není jen nějaký puntík na mapě.
 
                                                                                         Ing. Miloslav Málek, hl. trenér a předseda oddílu Judo Davle-Štěchovice