Závod VC Jablonce

18.03.2014 20:47

Po nečekaném úspěchu na republikové scéně v Ostravě, kde naši dva mistři Sčk v Judo Ondřej Kuncl a Míša Novotná obsadili každý ve své vahové kategorii 3. místo a získali nečekané a pro oddíl neuvěřitelné umístění mezi nejlepšími judisty ČR . Se dne 15.3.2014  všichni  tři naši mistři doplnění o v Ostravě chybějicího Martina Dufka zúčastnili dalšího pohárového závodu ČSJu v Jablonci n.Nisou. 

Ve stejné početní konkurenci jako v Ostravě i se závodníky ze zahraničí bojovali naši borci o důležité body do tzv. Ranking listu, kdy na konci serialů pěti pohárových závodů se utkaji mezi sebou opravdu Ti nejlepší o titul mistra-přebornika v Judo ČR pro rok 2014. 

Závod zahájil Ondřej Kuncl, kdy svého soupeře hodil po třech vteřinách od zahájeni zápasu, ve druhém svém zápase však soupeř použil na Ondru zakázanou techniku-páčení ruky, kdy rozhodčí měl zápas okamžitě přerušit což, se bohužel nestalo a Ondra tuto neuvěřitelnou nedbalost rozhodčího odnesl bolestivým zraněním natažených ramenních vazů a jeho vystoupení zde bylo ukončeno. 

V dalším zápase nastoupila Míša Novotná, která od počátku nenechala nikoho na pochybách, že jde cíleně za vítězstvím, i když v jednom zápase nebyl Míše uznán krásný hod soupeřky na čistá záda a tak musela Míša vzápětí svoji techniku zopakovat a to už si rozhodčí nedovolil hod neuznat a tak se Míša dostala až do finále, kde podlehla soupeřce z Německa a tak Míša po Ostravě, kde podlehla pouze polským závodnicím a zde v Jablonci jen soupeřce z německa je Míša po svém druhém vystoupení na republikové scéně zatím nejlepší naši českou judistkou ve své vahové kategorii. 

Další neuvěřitelný zápas předvedl Martin Dufek, po své dvouměsiční přestávce, kdy si od juda oddechoval nenechal hned od prvního zápasu nikoho na pochybách, že se na tatami-zápasiště vrátil náš nejtechničtější závodník, své  soupeře s přehledem porazil a dostal se stejně jako Míša do finále, kde si to rozdal s mistrem moravského kraje z Brna. Jen trošička štěstí chybělo a Martin svůj návrat mohl korunovat zlatem, ale prohrát o jediný technický bod, kdy se rozhodčí rozhodoval na kterou stranu se přiklonit, není zase tak špatný výsledek. Rozlosovaní ve starších žácích nepřálo Lukáši Dvořákovi a Ondřeji Dobešovi, jejich první a bohužel i poslední zápas se odehrával v režii soupeřů-mistru ČR na které opravdu nestačili, ale byly to alespoň získané zkušenosti a hlavně účast mezi nejlepšími. 

Málem k překvapení došlo u Katky Dufkové, kterou přítomný hl.trenér přesvědčil, aby to po dlouhé nezávodní činnosti opětovně zkusila a Kačtka to zkusila její soupeřka krajská mistryně severních čech musela být z juda Katky velice překvapená, stejně jako rozhodčí Dvořák ze Sčk, který nehorázným způsobem uznal soupeřce Katky body za pro starší žáky zakázanou techniku a navíc přerušováním zápasu neumožnil Katce bodovou ztrátu dohnat, asi nezapomenul, že při volbě předsedy Sčk v Judo Davle hlasovala pro jeho konkurenta. A tak i přes popisované taškařice závodníci Judo Davle-Štěchovice  opětovně vzorně reprezentovali svoji ZŠ a svoje městečko. Navíc v konkurenci zúčastněných oddílu v judo z celé naši republiky, kterých bylo opětovně přes 100 se v rámci oceněných medailových oddílu kterých bylo v ml.žácích 50 se náš oddíl umístil na 15 místě a v mladších žákyních, kterých bylo 43 dokonce na místě 12. 
Další naše vystoupení se bude konat dne 29.3.2014 v Kolíně, kde se naši nováčci a starší žáci zúčastní místrovství Sčk v Judo. Držte nám přátelé davelského juda své palečky, tentokráte to asi budeme doma na Sčk dvorku potřebovat.
 
Váš ing. Miloslav Málek hl. trenér oddílu Judo Davle-Štěchovice