Závody 1.10.2016 Teplice

03.10.2016 13:07

Dne 1. 10. 2016 se 5 závodníků oddílu Judo Davle Štěchovice zúčastnilo ČP v Teplicích, poslední možnost jak změřit své síly se soupeři, se kterými se naši závodníci potkají za 3 neděle v Jičíně na MČR a jak ještě získat nějaké body navíc do tzv. Ranking listu ČSJu. Závodníci, kteří mají nejvíce získaných bodu za vyhrané zápasy se utkají o titul mistra ČR v Judo pro rok 2016.

 A jak to dopadlo: v kategori ml. žáků, kteří ČP zahajovali, se o body pokusil zabojovat Tomáš Kolman. Bohužel opětovně neuspěl a skončil  v úvodním prvním kole. Snad budou Tomášovi stačit získané body za 1. místo na Sčk. V kategorii starších žáků také v prvním kole skončil

  David Vodrážka, pral se  hezky, ale na staré harcovníky, kteří judo provozují o 3-4 roky déle to nestačilo. David svoji porážku ustál a už se těší na další závody.  Po úspěchu ve Varšavě o týden dříve, kde získala 3. místo trochu ČP v Teplicích podcenila Míša Novotná, spravila se  o pouhých 35 dkg, které jí z váhy 36 kg posunulo do váhy 40 kg a bylo zle. Bojovat se soupeřkami, které jsou technicky na stejné úrovni jako Míša, ale o 4 kg těžší bylo přece jenom nad její síly a tak Míša musela překousnout neúspěch a soustředit se na své soupeřky ve váze do 36 kg, které alespoň viděla jak se perou. Na obranu Míši musím podotknou, že se každý zápas prala opravdu naplno, jen bohužel ten váhový rozdil byl přece jenom znát.

 A tak barvy oddílu stejně jako v Ostravě zachraňoval podle zatím získaných bodů nejlepší součastný závodník oddílu Jarda Padevět. A Jarda se pral a podle přítomných trenérů skoro neuvěřitelně, skoro to vypadalo, že na zápasišti je někdo jiný a tak Jarda se přes své soupeře dosta až  do finále, kde se popral s kamarádem o 30 kg těžším nežli je Jára, který má  90 kg. Takže zlato nebylo, ale i neuvěřitelné stříbro zařadilo náš oddíl z 85 hodnocených na 40 místo a předstihli jsme tak nejen okresní oddíly, ale i některé krajské. Takže Járo za úspěch a vzornou reprezentaci našeho oddílu, ale i našeho městečka a naší ZŠ Davle děkujeme.

  

předseda a hl. trenér oddílu Judo Davle-Štěchovice Ing. Miloslav Málek