Závody Bulldogs 4.6.2013

07.06.2013 11:18

V úterý dne 4.6.2013 od 18.00 hod se v Praze 4 na Bulldogsu uskutečnil druhý letošní přátelský závod v judo mezi oddíly Bulldogsu, Dragonsu, Davle a 3. děvčat z nového oddílu Judo Štěchovice. Závod byl dohodnut i přes problémy s velkou vodou na Vltavě, která postihla jak Davli, tak  hlavně Štěchovice. Závod již od samého počátku probíhal ve velmi přátelském duchu a přítomní závodníci i rodiče ocenili účast závodníků z Davle a Štěchovic potleskem a zároveň i poděkováním, že se toho to přátelského závodu i přes probíhající problémy zúčastnili. Mezi davelskými závodníky byl i Lukáš Dvořák, který po evakuaci části Davle bydlel v Praze u babičky a na závod dorazil bez kimona, toto se však v průběhu závodu řešilo operativně a Lukáš si půjčoval kimono s Tomášem Novotným, problém nastal když se tito dva naši závodníci  utkali  o  druhé místo, dobře to dopadlo a Lukáš po krásném vzájemném souboji s Tomášem získal druhé místo. Nelibě toto nesla přítomná Danča Kotrčová ze Slap na kterou zbylo 4. místo a nepopulární brambora. Ale abych popsal tento přátelský závod od počátku. Zde na Bulldogsu nebyli rozlišeny děvčata a kluci a ani věk, rozhodovala pouze váha a i ta někdy byla o více jak 10% překročena, ale byl to přece jenom přátelák a na jeho konci byly diplomy, medaile a hlavně hromady cukrovinek, které tak dobře chutnají a kazí i zuby. Tak se někteří naši závodníci dostali do váhové kategorie i mezi sebe, ač na ofic. závodech by se tak nemohlo stát, ale musíme uznat, že třeba do dětí z přípravek by zapadla mistryně Sčk v judo pro letošní rok Míša Novotná, a tak byla Míša zařazena do stejné skupiny s Ondřejem Kunclem, také letošním mistrem Sčk i když o 4 kg těžším, a málem došlo k překvapení , Míša prostě Ondru hned v počátku dostala na krásné Tai Otoši- bočák a vedla o 5 bodů, to si ovšem Ondra nenechal líbit a během chvilky zápas také na bočák ukončil a zvítězil 10 body. Další zápas byl již v režii obou mistrů a tak 1 a druhé místo ve skupině bylo jasné. V další skupině se utkali Martin Dufek a Matyáš Meinczinger s Dvoráčkem s Dragonsu.

I tento zápas byl v režii našich závodníků až do finále, které určilo jako 3. Matyáše a souboj o první místo vyhrál tentokrát Dvořáček. Ten je také dlouhodobě Martinova noční můra. Ale nutno přiznat, že soupeř byl dnes o trochu lepší. Suverénně si se svoji skupinou poradila Veronika Švandová, je škoda, že se nepodařilo udržet družstvo dorostenek a tak Veronika od podzimu se přemístí právě na Bulldogs, kde již zdejší kamarádi na ní netrpělivě čekají. Také děvčata ze Štěchovic určitě ostudu na svém úplně prvním závodě neudělala, sice se na bednu nedostala, ale viděla jak to chodí, věřím, že již příště nějaké to umístění určitě udělají. A tak 2.první místa, 3.druhá a dvě 3. místa zase tak špatný výsledek určitě nebyl, ale hlavně se děti dostali do přátelského prostředí, které mělo pro jejich problém s velkou vodou pochopení a děti přišli na jiné myšlenky a hlavně se ještě jednou před koncem školy popraly.

Na závěr bych rád využil této příležitosti abych  poděkoval jménem vedení oddílu Judo TJ Slavoj Davle všem pracovníkům ZIS, ale hlavně dobrovolným hasičům,  nejen z Davle ale i z přilehlého okolí, kteří neuvěřitelně a obětavě se podílejí na zminimalizovaní následků letošní povodně.

Ing. Miloslav Málek hl.trenér odd. Judo Davle