Závody Mladá Boleslav 21.5.2016

03.06.2016 23:39

Dne 21. 5. 2016 se v krásné sportovní hale v Mladé Boleslavi uskutečnila výborně zorganizovaná Májová Velká cena v Judo, ve které se bojovalo o medaile a krásné diplomy. Za účasti 173 závodníků z 19 oddílů, ze tří krajů ČR a hl. m. Prahy zastupovalo náš oddíl 16 závodníků. Počtem zúčastněných byl tak náš oddíl třetí nejpočetnější. Také v zastoupení 2 trenérů a 2 cvičitelů se oddíl zařadil hned za pořádající místní oddíl. Závod se odehrával na třech zápasištích a tak přítomný hl. trenér ing. Miloslav Málek a jeho zástupce pro závodní činnost ing. Milan Baše se při koučování našich závodníků prakticky nezastavili a díky organizaci rozmisťování závodníků na jednotlivá zápasiště za pomoci cvičitelů Františka Ochotného a Martina Klimeše nedošlo jako u jiných oddílů k prodlevě při nástupu závodníků k vlastnímu zápasu a oddíl si vysloužil jen jedno pokárání při pozdějším nástupu Lindy Rosenbergové. 

A jak to celé v Mladé Boleslavi dopadlo:

Oddíl získal ze 16ti zúčastněných závodníků celkem 11 medailí z toho 2 zlaté, 5 stříbrných a 4 bronzové.

A kdo a jak se o zisk vzácného sportovního kovu zasloužil:

Zlatou medaili získal Matěj Pína, který nedostatek závodních a technických zkušeností doháněl svojí neuvěřitelnou a až neskutečnou zarputilostí a touhou vyhrát, což se mu podařilo. Druhou zlatou medaili pro nenastoupení soupeřů získal Fanda Ochotný a také získal ještě druhé místo v dohodnutém zápase ze závodníkem z Litoměřic, který měl o dva stupně vyšší pásek a byl také na rozdíl od našeho nejtěžšího mláděte již mladší žák. Fanda se pral a nakonec prohrál na jeden technický bod.

O druhá místa byl boj až neskutečný, všichni závodníci, kteří druhá místa získali si zaslouží pochvalu a poděkování za bojovnost a obrovské nasazení.  A kdo ta druhá místa získal: Tomáš Mlčoch, Slanec Jakub, Špaček Vilém, Ochotný František a Navrátil Marek.

Stejný boj se odehrál o místa třetí, a i zde nebyla zadarmo, ale byla zaslouženě vybojována a kdo uspěl a odvezl si bronzovou medaili: Kejklíčková Leila, Sobotka Oliver, Rosenbergová Linda a Weydová Anička.

A na koho zbyly nepopulární brambory za odepraná 4 místa: 

Bílá Žofie - Žofinka se prala se třemi kluky a i když to nedopadlo podle jejích představ, prala se a to se cení!!!  Trochu zklamání asi zažil její bráška Richard. V Prachaticích perlil a v Mladé Boleslavi tentokrát nic moc. Klimeš Vojtěch - nepovedený závod a trochu i podcenění holčičky ve skupině připravilo Vojtu o medaili, ale i o tom judo prostě je. Pauzar Marek byl zařazen do skupiny starších mláďat, tří kluků o rok starších, ale se stejným technickým stupněm. Nepovedlo se a Marek neuspěl. I přítomný táta viděl, kde Marek na soupeře nestačil, takže prostě jezdit na závody a přidat na tréninku.

Do vyšší váhové kategorie se dostal Jakub Pospíšil a hned se potkal se závodníky, kteří jako on jezdí na ČP, prostě to nevyšlo a brambora zbyla i na Jakuba, ale proto se jezdí na závody, aby se chyby odstraňovaly. Nedostatky viděl i přítomný trenér oddílu pro závodní činnost Milan Baše a tak se má Jakub na co těšit, příští týden ho čeká USK a potom ČP v Chomutově, do té doby by se měl Jakub ve vyšší váze aklimatizovat a z Chomutova by měl již dovézt nejméně body do Ranking listu ČSJu.

Co říci na závěr, vystoupení našich závodníků na VC v Mladé Boleslavi vůbec nebylo špatné, navíc se potvrdilo, že oddíl má v mláďatech další nástupce a pokračovatele našeho davelského juda, které se již třetím rokem úspěšně drží na republikové scéně, mezi daleko většími a silnějšími oddíly.

A tak naši závodníci opětovně vzorně a úspěšně reprezentovali svůj oddíl Judo, své ZŠ školy, ale hlavně naše městečko Davli, kde má oddíl již 12 let své zázemí.

 

Ing. Miloslav Málek, předseda a hl. trenér oddílu Judo Davle-Štěchovice