Závody Neratovice 1.2.2014

03.02.2014 21:15

V sobotu 1.2.2014 se 11. našich závodníků zúčastnilo prestižniho závodu v Judo v Neratovicích, za účasti 152 závodníků z 23 oddílů ze 4.krajů ČR a Prahy, náš oddíl byl opětovně 4.nejpočetnější. V kategorii mláďat byl oproti loňskému roku vidět značný úbytek nových závodníků. Našeho oddílu se to však netýkalo a tak se závodu zúčastnili i naši uplní nováčci, u našich nováčků, kteří se závodu zúčastnili už po druhé byl vidět zřetelný pokrok, který se projevil i v umístění. Jiří Trachta a Karel Navrátil získali zasloužené 3. místo, také zlepšení v těžké váze se projevilo u Františka Ochotného, který dostal soupeře o 3 roky staršího a o hlavu většího a s barevným páskem. Franta sice prohrál, ale nedal zápas zadarmo, a hlavně se  snažil  a to se cení. Těžkou skupinů krajských mistrů měl Ondřej Dobeš. Ondra své zápasy prohrál, ale pral se a také se velice snažil, ale vzdorovat závodníkům, kteří judo dělají o nejméně 5.let déle nežli Ondra bylo prostě znát. Ondra má sílu, bojového ducha, ale techniky ještě neovládal, tak jak jeho soupeři. Seznámení s velkým zápasištěm-tatami se poprvé uskutečnilo u Radka Pampela, Bílého Ríši, Dobeše Matěje a Gabinky Kolářové. Všichni skončili na čestném 4. místě. Ale vyzkoušeli si to a věřím, že příšti měsíc již budou pomýšlet na nějaké bednové umístění. Kdo nezklamal byla naše děvčata, v mláďatech s přehledem ovládla svoji vahovou kategorii Kamilka Slováková a získala 1. místo. Stejně tak ve starších žákyních s přehledem a elegancí získala 1. místo Doubravka Bílá. Obě dvě děvčata se zápas od zápasů viditelně zlepšují a Doubravka si vítězstvím v Neratovicích zajistila účast na poháru ČR v Ostravě. Ze starých zkušených závodníků-mistrů Sčk reprezentoval oddíl Ondřej Kuncl, ostatní naši závodníci marodí či jsou na horách. Ondřej, který již patří do ml.žáků by ve skupině se závodníky, kteří se již rok perou republiku i přes toto si Ondřej počínal jako zkušený závodník a své soupeře s přehledem a před časovým limitem porážel, až na jednoho pražského mistra s dvouletými zkušenostmi z republikových závodů, s tímto Ondřej prohrál. Ale na obranu Ondřeje, Ondra má 27 kg, soupeř byl nejméně o 3 kg těžší a o hlavu vyšší, na dotaz trenérů Davle kolik opravdu váží bylo sděleno, že má 30 kg. No 3kg. je tolerance, tak uvidíme v Ostravě, zda se s Ondrou potká a nebo bude v jiné váhové kategorii, ale to samozřejmě Ondru neomlouvá od toho, aby si zlepšil svoji fyzičku ve středu ve Štěchovicích, kde mimo výcviku nováčků z mateřinek je i polovina tělocvičny určená právě na zlepšení kondice, jak našich závodníků a trenérů, tak i našich rodičů. Tímto zvu naše rodiče  ve středu do tělocvičny ZŠ ve Štěchovicích od 15.30 hod, vchod od MŠ, cvičební úbor tepláky, triko, účast je zdarma. Další závody v Neratovicích se konají 3.března od 8.45 hod.
 
Ing. Miloslav Málek - hl.trenér a předseda oddílu Judo Davle-Štěchovice