Závody Neratovice 17.11.2012

21.11.2012 21:43

 

V sobotu dne 17.11.2012 se 6 našich závodníků zúčastnilo prestižního mezioodílového závodu v Judo v Neratovicích za účasti 220 závodníku ze 30 oddílů z různých krajů naší republiky.

Náš oddíl  zastupovali v kategorii mláďat Ondřej Kuncl, Martin Dufek, Míša Novotná,Tomáš Kolman a Lucka Bloudková. Kategorii ml. žáků zastupoval Tomáš Novotný. První místo tentokrát obhájil Martín Dufek, Ondřej Kuncl a Tomáš Novotný obhájili druhá místa a třetí místo si zopakovala Míša Novotná, na Tomáše Kolmana a na Lucku Bloudkovou zbyla tentokráte pouze místa čtvrtá. Přesto i tato umístění mají svoji cenu a hlavně pro Tomáška Kolmana je to hlavně sbírání zkušeností, stejně tak jako pro Lucku, pro kterou to byly její uplně první závody v cizím prostředí.

Když vynechám chválu na Martina Dufka a Ondřeje Kuncla, od kterých se umístění nejhůře do druhého místa vzhledem k jejich závodním zkušenostem již předpokládá, zbývá pochválit Tomáše a Míšu Novotných, oba sourozenci se stávají oporou oddílu a jejich snaha podávat co nejlepší výkon začíná být příkladná. Hlavně u Tomáše, který začal s Judem vzhledem k věku později a první prohry s republikovými mistry naštěstí na Tomáši nezanechaly následky a na judo nezanevřel, naopak ho prohry motivovaly ještě k vyšší bojovnosti, která byla na tomto závodě jeho druhým místem zúročena. Prostě jsme dopadli o mnoho lépe, než li na minulém závodě v říjnu  rovněž v Neratovicích, kdy dvě druhá místa získal Martin Dufek s Ondrou Kunclem a třetím místem a svým umístěním na stupních vítězů mile překvapil Patrik Sommer, který v posledním závodě udolal závodníka s oranžovým páskem, což u Patrika, který se judo také začíná učit bylo překvapení nebývalé.

Co k tomu na závěr říci, naši závodníci opětovně vzorně reprezentovali svůj oddíl Judo, svoji ZŠ a svoje Městečko Davli. Do konce kalendářního roku nás čekají ještě dva pohárové závody a to v Berouně a na Zbraslavi a tak, prosím, všechny naše příznivce, aby nám drželi všechny palce aby jsme letošní pro nás sportovně neobyčejný rok dovedly do úspěšného konce.

Ing. Miloslav Málek, hl. trenér oddílu Judo TJ Slavoj Davle