Závody Neratovice 7.2.2015

09.02.2015 17:16

Za účasti 165 závodníků z 5 krajů ČR se opětovně v Neratovicích v sobotu dne 7. 2. 2015 uskutečnily v letošním roce již druhé mezioddílové závody v judo. Náš oddíl s 16 závodníky byl čtvrtý v počtu zúčastněných. A pro naše nováčky, kteří nedávno do B oddílu přestoupili z přípravky to byly úplně první doopravdické závody se vším všudy. A jak to všechno dopadlo? 

Jediné naše 1. místo přesvědčivě získala Kamilka Slováková, která svědomitě plnila pokyny přítomného hlavního trenéra Ing. Málka a také jako první si  zajistila kvalifikaci na mistrovství Sčk, které se bude konat v měsíci březnu 2015 v K olíně. 

Čtyři 2. místa získali po tuhých bojích - Mlčoch Marek, kterému se podařilo porazit judo smůlu, když na všech minulých závodech končil na zakletém třetím místě. Navrátil Marek, který se pere již hezky, ale občas se na některý zápas ne plně soustředí, Padevět Jaroslav - Jarda musí urychleně dohnat techniky, aby na příšti týden v Ostravě byl již plně připraven, stejně jako Bartošová Lucka, která měla problém v prosazení svého úchopu u soupeře. 

Šest třetích míst také tentokrát nebylo zadarmo, protože v jednotlivých vahách, které jsme obsazovali, měli naši závodníci i 5 soupeřů. Z úplných nováčků  mile překvapil Bartoš Damián, Procházka Aleš, Lukáš Matěj, Stehlíková Blanka a Fuťko Nasaj. Těžký, ale poctivě odepraný závod předvedl mazák Ondřej Dobeš, který 2x sice vyšším páskům po boji podlehl, ale jeden zápas vyhrál po nástupu po 4 sekundách a dalšího soupeře v postoji před časovým limitem v postoji úškrtil. A také to byla jediná úspěšně provedená  technika na celých neratovických závodech. 

Oddíl dále získal 5 čtvrtých míst. Z těchto umístění mile překvapili bráškové-dvojčata Petrákovi, kteří sice dostali nabančíno, ale své první vystoupení a účast na svých prvních životní ch závodech si plně vychutnávali. Smutní byli ze svého umístění Pauzar Marek a Fuťko Daniel, ale i oni se prali a pokud se doučí potřebné techniky určitě příšti výsledek bude lepší. Škoda, že opětovně se neratovických závodů nezúčastnil náš medailista z loňského MČR Martin Dufek, jeho kamarád Tonda Dvořáček se opakovaně závodů zúčastnil a měl tak možnost si na svých soupeřích před Ostravou vyzkoušet nové osobní techniky. Co říci na závěr, naši závodníci opětovně vzorně reprezentovali svůj oddíl, svoji ZŠ a svoje městečko Davli a také se ukázalo, že oddílu vyrustají další dobří závodníci.

 

Ing. Miloslav Málek, hl. trenér a předseda oddilu Judo-Davle-Štěchovice