Závody Neratovice 9.1.2016

25.01.2016 15:28

V Neratovicích se dne 9. 1. 2016 uskutečnily první letošní krajské závody v Judo. Za účasti 250 závodníků z 28 oddílů z 5 krajů včetně hl. m Prahy bylo zastoupení oddílu Judo Davle Štěchovice největší v historii, kdy se oddíl se svými 31 závodníky závodů v Neratovicích zúčastňuje. A jak to dopadlo: První místa přesvědčivě obsadili závodníci Bartoš, Petrák, Dufek a Bílá, druhá místa obsadili závodníci Klimeš, Pauzar, Mlčoch, Petrák, Vodrážka a Weydová, třetí místa obsadili závodníci Králik, Petráš, Mlčoch, Kolman, Nástraha a Dolanská.

Pro mladší žáky Kolmana a Bílého byla účast na závodu v Neratovicích tzv. nominační pro jejich letošní účast na ČP-ČSJu. Oba dva závodníci svým bojovým výkonem přítomného hlavního trenéra přesvědčili, že na účast na ČP mají. Oba  byli zařazeni ve dvou pavoucích, ve kterých bylo po 6 závodnících, naši borečkové prohrali každý jenom jednou a tak se setkali v boji o třetí místo. Vyhrál Tomáš Kolman, ale pokud by se toto stalo na ČP byli by oba kluci třetí. Přesvědčivý výkon podal po vánoční přestávce loňský účastník MČR a předloňský medailista Martin Dufek. V Neratovicích se setkal se svými soupeři z loňského MČR, kteří byli na republice prostě lepší. Martin prohrál jenom jeden zápas,ale i to mu stačilo na první místo a bylo se opravdu na co koukat, Martin svědomitě plnil pokyny přítomného hl. trenéra a i účast jeho maminky nedovolila Martinovi prohrát. A tak se i on sá  m přesvědčil v posledním vítězném zápase, kdy zvítězil krásně nasazenou pákou nad soupeřem z USK, že si zelený pásek opravdu zasloužil. Co říci k vítězství a prvnímu místu Doubravky Bílé. Kdyby se takto prala vloni  na MČR v Jičíně, určitě by neodjela s prázdnou.

Šanci dostane na krajském mistrovství Sčk, kde v kategorii dorostenek bude zastupovat náš oddíl. Klasické prvni místo vybojoval opětovně maličký Damián Bartoš a zároveň tak získal putovní pohár oddílu. Neuvěřitelný zápas svedli bráškové Petrákovi, obsadili ve své váze první a druhé místo a protože si kluky dvojčata pletu odpustí mi, že nevím, zda byl první Vašek nebo František.

Druhá místa obsadili již jmenovaní - Petrák, Vojta Klimeš, Marek Pauzar a Mlčoch Marek, David Vodrážka  a Anička Weydová,  u kluků už se stalo tradicí, že obsazují druhá místa, ale i to je umístění v Neratovicích neuvěřitelné a u Aničky se zúročila její píle a neuvěřitelná snaha a touha uspět. Pokud Anička vydrží, čekají jí v judu už jen umístění na bedně. Její bratránek David Vodrážka to měl v kategorii starších žáků značně těžší, ale i David konečně uspěl a svůj první vítězný závod po předcházejících neúspěších dotáhl do úspěšného konce. David musí ke svému věku máknout, aby dohnal roky, kdy se věnoval jinému sportu, ale i u něho věřím, že se to zdaří.

Překvapením s umístěním na třetím místě, když vynechám Tomáše Kolmana, byli kluci ze Štěchovic - Matěj Králík, Vašek Petráš a Tomáš Mlčoch. Klukům se závod vydařil a  získali tolik potřebné body - 3 vyhrané zápasy, aby mohli skládat zkoušky na 6/5 kyu. Třetí místo obsadili ještě závodníci Nástraha a Dolanská, ale toto třetí místo bylo jen za účast ve skupině a tak i tyto naše nové závodníky čeká tvrdý trénink a dohánění potřebných technik na 5 kyu-žlutý pásek.

Dalším zúčastněným závodníkům se na bednu dostat nepodařilo, příště už to ale bude určitě úspěšnější, ale i tak  účast na závodech v Neratovicích se stala i pro ně  motivační, kdy si  vyzkoušeli o čem to Judo vlastně je.

 

                                                                                                                                          ing. Miloslav Málek, hl. trenér oddílu