Závody v Berouně 28.5.2016

03.06.2016 23:41
V sobotu dne 28. 5. 2016 se v Berouně uskutečnil judo závod o Velkou cenu města. Závodu se zúčastnilo cca 180 závodníků z 5 krajů a hl. m. Prahy. Náš oddíl zastupovalo 7 závodníků: Sobotka Oliver, Bílá Žofie, Klimeš Vojtěch, Špaček Vilém, Slanec Jakub, Weydová Anička a Kejklíčková Leila. 
A Jak to dopadlo: 1. místa získali Klimeš Vojtěch a Slanec Jakub !!! 3. místo vybojovala Weydová Anička-mohlo být i druhé. 4. místo po vyhraných dvou zápasech obsadil Špaček Vilém-zasloužil si umístění na bedně, ale ...... další 4. místo po jednom vyhraném zápasu získala Keiklíčková Leila- byla zařazená do vyšší váhové kategorie s děvčaty o hlavu většími, další 4. místo obsadil Oliver Sobotka vítězstvím nad Bílou Žofkou. A černý Petr zbyl tentokrát na Žofku, která má smůlu, že ve své váze děvčata nemá a kluci jsou přeci jen o trochu silnější.  
Co se týkalo organizace vlastního závodu, na to si přítomní rodiče názor udělali sami.  Spuštění větráků v hale, kde  závod probíhal až ve 13.45 hodin při vnitřní teplotě  33 °C bylo od pořadatele závodu docela nehorázné. Stejně jako skoro dvě hodiny nepřístupné zápasiště pro závodící děti, uzavřená tribuna a nedostatečná možnost občerstvení. Ale jinak hezká hala bohužel plusové body nepřinesla, možná je to jen můj subjektivní názor a tak příští ev. účast na závodech v Berouně si rozhodnou samotní rodiče.
 
Ing. Miloslav Málek, předseda oddílu Judo Davle-Štěchovice