Závody v Chomutově - výsledky

11.07.2015 12:45

Dne 13. 6. 2015 se tři naši závodníci Míša Novotná, Václav Neuman a Doubravka Bílá zúčastnili v Chomutově  ČP v Judo, ze kterého se započítávají body do Ranking listu ČSJu. Závodníci z celé ČR, kteří budou mít dostatečný počet bodu se spolu na závěr  utkají  o titul MČR. V úvodním zápase si Míša poradila se svoji soupeřkou a postoupila do dalšího kola, v dalším kole již podlehla soupeřce a mistryní z Německa a ani v opravě nad soupeřskou z Teplic neuspěla. Na obranu Míši je třeba podotknout, že postoupila do vyšší váhové kategorie, a také jí nebylo dobře a cestu do Chomutova  i  zpět v autě prospala a  po návratu skončila v posteli s prášky, ale i tak se umístila na bodovatelném 7. místě a celkově již získané body ji bohatě stačí k opětovné účasti na MČR a k pokusu obhájit loňský mistrovský  titul.

Další zápas Vaška Neumana bych zařadil do přání snů, Vašek prostě zde na vyprané a technicky zkušenější soupeře neměl, i když snahu, kterou projevil je také třeba ocenit, ale rozdíl mezi soupeři, kteří judo dělají o 5 let déle byl prostě znát. Vašek bude dál oddíl reprezentovat, zatím jen v rámci krajských závodů.

Další naše závodnice  Doubravka Bílá si účast v Chomutově u hl. trenéra po neúspěchu na ČP v Ostravě a odfláknutém závodu v Blatné vybrečela. Doubravka  slíbila, že tentokrát se bude opravdu prát. A svůj slib dodržela a  prala se, i když na medaili nedosáhla, ale získané  4. místo je obrovským  úspěchem nejen pro Doubravku, ale i pro oddíl a navíc  Doubravka získala za umístění  body do Ranking listu ČSJu  a zajistila si tak svoji  účast na MČR.

A tak po loňském úspěchu, kdy v kategorii ml. žáků jsme měli 3 zástupce, letos budou oddíl zastupovat na MČR závodníci 4. V kategorii  ml. žáků to bude  Míša Novotná a Martin Dufek a v kategorii starších žáků Doubravka Bílá a Jarda Padevět.  A je možné, že některou kategorii ještě závodníci oddílu rozšíří  pokud se podaří ještě zabodovat na kvalifikačních závodech ČP v Brně a v Teplicích.

Účast jmenovaných 4 závodníků na MČR v judo 2015 je neuvěřitelným úspěchem  davelského juda a potvrzuje se to, že oddíl Judo Davle-Štěchovice prostě už na republikovou scénu oprávněně patří a že loňské medailové umístění nebylo vůbec náhodné.

 

Ing. Miloslav Málek, hl. trenér oddílu Judo Davle-Štěchovice