Závody Zbralsav 12.12.2015

15.12.2015 23:05
V sobotu dne 12.12. 2015 se 12 našich závodníků zúčastnilo již po šesté prestižního pražského pohárového již 21.Vánočního závodu na Zbraslavi. 198 závodníků z 15 oddílů a 5 krajů ČR včetně Moravy se poprali o skvělé ceny včetně nablýskaných pohárů za 1 - 3. místa. A jak jsme dopadli v této republikové konkurenci my?
 
Klimeš Vojtěch, Toman Olin, Dolanská Bára, Bílá Žofie, Kolman Tomáš a Bílý Richard vybojovali 2. místo, Dufek Martin a Lukáš Matěj místo 3.
 
Vildovi Špačkovi, Vítkovi Martiškovi, Sáře Dolanské a Aničce Weydové se dostat na bednu tentokrát nepodařilo. Prali se, ale ostudu určitě ani ti poslední oddílu a davelskému judu neudělali. Na jejich obranu je třeba říci, že náš oddíl byl jeden z mála, který vzal na tyto závody i naše nováčky, ti se utkali s kamarády, kteří judo dělají i o několik let déle, ale získávání zkušeností je potřeba i za cenu, že závodníci neuspějí. A byly z toho i slzičky. Nic se naši malí závodníci neděje, opětovně a už i z nabytými zkušenostmi si to opětovně vyzkoušíte dne 9. 1.  2016 v Neratovicích. Těžkou pozici měli Tomáš Kolman a Ríša Bílý, pro které byla Zbraslav nominací na účast v ČP v Ostravě. Podmínkou bylo 1. místo, nepovedlo to a tak stejně jako u nováčků je další šance v Neratovicích.
 
Složitou skupinu měl Martin Dufek, který ve své skupině měl svého přemožitele z MČR z Neratovic a USK, první zápas Martin prohrál na yuko-5 bodů se závodníkem a též účastníkem MČR z USK.  Škoda, že yuko viděla jen rozhodčí, přítomní trenéři bohužel ne, stejně jako opětovné zvýhodnění USK závodníka na technický bod nad soupeřem z Neratovic. Druhý zápas se soupeřem z Neratovic byl vyrovnaný a Martin prohrál také na yuko-5 bodů, ale tentokrát zaslouženě, bohužel zápas byl jako kopie zápasu z MČR a Martin musí některé techniky doladit. Další soupeře, které Martin měl byli o třídu horší a zápas byl ukončen před časovým limitem. Škoda, že se závodu nemohla zúčastnit nemocná Míša Novotná, měla zde totiž všechny své soupeřky z MČR.
Co říci na závěr, oddíl závodem na Zbraslavi ukončil úspěšný letošní rok, ve kterém získal 8 titulů mistrů¨- přeborníků v rámci Sčk, 4. účasti na MČR a jedno druhé místo z MČR - Míša Novotná. Příští rok bude ještě náročnější než byl letošní a do bojů o umístění v rámci ČR postupují z B týmu noví závodníci a naši současní borečkové postupují do kategorie starších žáků a žákyň. Přátelé davelského juda držte nám všechny své palce, aby náš malý "vesnický oddíl" i v příštím roce na republikové scéně opětovně úspěšně ob stál mezi daleko většími a silnějšími oddíly Judo  z okresů a krajů včetně  hl. m. Prahy.
Na závěr mi dovolte, abych Vám všem za sebe, ale i za tým trenérů a cvičitelů popřál krásné a klidné Svátky vánoční, bohatého Ježíška, klid mír a pohodu a v novém roce 2016 jen vše dobré a pevné zdraví. Váš hlavní trenér a předseda oddílu Judo Davle-Štěchovice
Ing. Miloslav Málek, hlavní trenér