Zpráva o činnosti - podzim 2014

15.10.2014 21:19

Oddíl Judo Davle - Štěchovice započal oslavu svého 10. výročí v letošním roce tak nečekaně a neuvěřitelně, že když píši tyto řádky pořád ještě tomu všemu nemohu uvěřit. Při letošním krájském mistrovství Středočeského kraje získal oddíl 6 titulů mistrů Sčk v Judo pro rok 2014. Vstupem závodníků A-oddílu na republikovou scénu získali tito z účastí na 4 závodech ČP- v Ostravě, v Jablonci n Nisou, v Chomutově a v Teplicích potřebné body do tzv. ranking listu, ve kterém jsou jednotliví závodníci bodováni jak za vítězství, tak i za získané zápasy v jednotlivých pohárech. Naši tři závodníci Ondřej Kuncl 35 bodů se ve své váhové kategorii umístil na druhém místě, Michaela Novotná 26 bodů se ve své váhové kategorii děvčat umístila na prvním místě a v sezóně ji porazila na ČP - Judo jen závodníce z Německa a Polska, Martin Dufek, který má svoji váhovou kategorii vůbec nejtěžší (je v ní nejvíce závodníků se stejnou váhou) získal 20,5 bodů a je na 7. místě v rámci celé České republiky. Tito naši tři závodníci se 22.11. 2014 utkají v Hranici na Moravě na mistrovství ČR mladších žáků o titul mistra ČR v Judo pro rok 2014. Prosíme proto všechny přátelé našeho juda o podporu a držte všechny palce.

 

Věřte, že to máme opravdu moc a moc těžké, oddíl Judo Davle o kterém se vědělo jen v rámci Sčk se probojoval až na republikové výsluní a soupeří dnes s oddíly na úrovni okresů a krajů což někteří zástupci těchto oddílů nesou nelibě.

 

Dosažených výsledku by však nebylo, kdyby oddíl nevychovával své další následovníky. Mimo A oddílu byl založen i B oddíl, ve kterém jsou naše mláďata a Ti, kteří postoupili z přípravky. Oddíl přípravky je rozdělen na Davli a Štěchovice, kde jsou již od předškolního věku vychováváni naši malí závodníci. Obě přípravky se  aktivně připravují na své závody, které se budou konat dne 29. 11. 2014 od 9. hodin ve velké hale ZŠ-Davle, tyto závody budou také vyhodnocením činnosti celého oddílu a zároveň poslouží jako oslava 10. výročí založení oddílu Judo Davle.

 

Mezi tím si ještě celý oddíl A a B odskočí na závody do Neratovic, dne 18. 10. 2014 a 15. 11. 2014, kde si závodníci A oddílu vyzkouší co se naučili a co ještě musí dohnat před MČR a závodníci B-oddílu si zabojují o potřebné body na případné páskování.

 

Oddíl také má svoje dospěláky, kteří se aktivně učí judo krůčkům v rámci A oddílu. Takže pokud nevíte co s volným časem přijďte mezi nás, když ne cvičit, tak se alespoň podívat. Cvičíme:  přípravka Štěchovice každou středu od 15.30 hod tělocvična ZŠ, přípravka Davle , každou středu od 16.30 hod. stará tělocvična. ZŠ Davle, oddíl B úterý a čtvrtek  od 15.30-16.15 hod. stará tělocvična ZŠ Davle,  oddíl A+dospělí úterý a čtvrtek od 16.15-17.30 hod. stará tělocvična ZŠ Davle. (pro ty co si vedou statistiku, oddíl má v současné době 104 registrovaných členů, toto číslo není konečné, nejsou zde odečteni členové, kteří po prázdninách do oddílu nenastoupili, ale do konce kalendářniho roku maji platnou tzv.licenci).

 

Ing. Miloslav Málek hl. trenér a předseda oddlů Judo Davle-Štěchovice