Zpráva z průběhu mistrovství Středočeského kraje

17.04.2016 21:14

Rok s rokem se sešel a oddíl Judo Davle-Štěchovice opětovně vyslal své závodníky na mistrovství Sčk v judo, které se konalo dne 2. 4. 2016 v Kolíně a dne 9. 4. 2016 v Mladé Boleslavi. Samotnému krajskému mistrovství předcházela stabilizace oddílu po odchodu některých nadějných závodníků z kategorie mláďat, kteří přešli na základě rozhodnutí rodičů do jiného oddílu (sourozenci Lucka a Damián Bartošovi loňští krajští přeborníci v kat. mláďat odešli na Zbraslav). Odešla také loňská přebornice v kat. mláďat Kamilka Slováková,  která se dále věnuje jen florbalu. A také se krajského mistrovství nezúčastnila Doubravka Bílá, loňská mistryně Sčk v kat. starších žákyň, která byla nominována jako dorostenka do juniorek z důvodu náhlé nevolnosti těsně před závodem. Z loňských mistrů Sčk se tak mistrovství zúčastnili František Ochotný, Míša Novotná a Martin Dufek.
A jak to nově dopadlo: 
Začnu od kategorie starších žáků kam postoupila jak Míša Novotná, tak Martin Dufek. Prvně se pral Martin, který zde potkal všechny své soupeře z Ostravy a bohužel stejně jako v Ostravě se ani v Kolíně Martinovi nezadařilo a z nepopulárního pavouka dál nepostoupil. I přes tuto smůlu má Martin dostatek získaných bodů z Českého poháru v Jablonci nad Nisou a byl nominován vedením Sčk na ČP staršího žactva ve váze do 42 kg, který se koná dne 23. 4. 2016 v Týně nad Vltavou a Martin by měl za Sčk bojovat s ostatními oddíly v rámci ČR o titul mistrovského oddílu. Nominace Martina Dufka do reprezentačního oddílu Sčk je zatím největším úspěchem našeho malého judo oddílu od doby jeho vzniku!!!
V dalším zápase o titul mistra-přeborníka Sčk nastoupila naše Míša Novotná. Přesto, že v její váze byla další děvčata byla Míša zařazena do souboje jen s jednou soupeřkou a to loňskou mistryní ČR ve starších žákyních. Jak pro Míšu, tak i pro přítomné trenéry to bylo velké překvapení, protože se soupeřkou se naše Míša nikdy v minulosti nepotkala a jmenovaná vždy vystupovala ve vyšší váze. A bylo se opravdu na co koukat. Obě děvčata byla výborná. Míša měla vůči soupeřce váhový deficit, který nahrazovala rychlostí a urputností a tak se téměř stal zázrak. Míša nad svoji soupeřkou vedla o 7 bodů krásnou boční technikou, přesto následná stejná technika, kterou soupeřku opět hodila a která měla závod vítězstvím Míši ukončit nebyla ze strany rozhodčích uznána. A tak se ani moc Míše nedivím, že trochu polevila, což zkušená soupeřka využila a Míša prohrála 10:7 bodům. A skončila tak na druhém místě. O Míšu stejně jako o Martina projevil zájem předseda SKP-Benešov Aleš Pikora, který na krajském mistrovství Sčk v Mladé Boleslavi předjednával případnou možnost startu Míši s děvčaty z Benešova, která budou Sčk reprezentovat na ČP v Ostravě. Pokud by i k tomuto došlo byl by to další velký úspěch davelského juda a jeho předních závodníků!!
Překvapením bylo umístění a snaha naší nové posily Jakuba Pospíšila. Jakub po nešťastném vyřazení Martina dal do boje všechno a postupně porážel všechny Martinovy soupeře až se dostal do finále, kde už na vítěze nestačil a skončil na druhém místě. Ale se získanými body z Ostravy, Jablonce a teď i z krajského mistrovství se řadí mezi Martina, Míšu a Jardu Padevěta a s dalšími ml. žáky Tomášem Kolmanem a Tondou Hasilem si zajistil body do Ranking listu ČSJů.
V kategorii ml. žáků se nevedlo Tondovi Hasilovi a po porážce jednoho soupeře a se ziskem 1/2 bodu mistrovství Sčk ukončil. Větší bojovnost taktiku a vytrvalost projevil tentokrát  Tomáš Kolman, po neúspěchu v Ostravě a v Jablonci věděl, že je tady veliká možnost získat tolik potřebné body do Ranking listu a také příslib vyššího pásku od hl. trenéra, udělalo pravé divy. Tomáš se pral každý zápas naplno a poslouchal pokyny hl. trenéra. Tomáš Kolman se stal mistrem-přeborníkem Sčk pro rok 2016 a také hned na místě dostal od hl. trenéra slíbený oranžový pásek a tak Tomáš se získanými body za 1. místo na mistrovství Sčk se vtěsnal mezi Míšu, Jakuba, Martina a Jardu. Je to neuvěřitelné, ale oddíl ještě ne v polovině judo-roku už má 5 závodníků, kteří získali body do Ranking listu.

A jak to dopadlo s našimi mláďaty:
Vedení Sčk při rozlosování neponechalo nic náhodě a tak i v mláďatech byly stanoveny kategorie v rozdílu 20 dkg. A aby toho nebylo málo byli naši závodníci v jednotlivých vahách dány pro jistotu po dvou, možná, že už slyším trávu růst a třeba to jinak nešlo. A jak to dopadlo. Ve starších mláďatech v těžké váze 1. místo stejně jako v loni uhájil František Ochotný a ve velice naplněné váze Vojta Klimeš a druhý ve stejné váze skončil Tomáš Mlčoch. Další první místo získal Marek Pauzar, který měl svoji váhovou kategorii nejlehčí. O druhá místa byl sveden opravdový boj. Další druhé místo po Tomáši Mlčochovi získal Lukáš Matěj, který byl ve své váze také s dalším našim závodníkem Matějem Pínou a aby toho nebylo málo byli nalosováni tak, že se spolu prali hned úvodní zápas. Matěj Lukáš vyhrál, ale vzalo mu to potřebné síly a tak skončil nakonec druhý a Matěj Pína třetí. K účasti Matěje Lukáše bych rád podotknul, že přijel i když měl v noci teplotu a ani při závodě mu moc dobře a ani do smíchu nebylo, ale prostě přijel a dal do toho všechno. Velice milým a příjemným překvapením a druhým místem bylo vystoupení na krajském mistrovství u Aničky Weydové. Anička je neuvěřitelná bojovnice a opravdu ve velice krátkým čase, co se judu věnuje - rok a půl je její umístění prostě fantastické. Další umístění a třetí místa získaly ještě naše děvčata, Leila Kejklíčková - měla navíc, jen kdyby nebyla tak zbrklá, sestry Dolanské Sára a Bára  měly navíc jen to chce více bojovnosti a větší účast na krajských závodech. Neumístili se tentokrát bráškové Petrákovic, ale vzhledem k jejich dlouhodobé nemoci a výpadku na krajských závodech to mezi nejlepšími závodníky z Sčk jinak dopadnout nemohlo, ale kluci přijeli a hlavně si to zkusili. Určitě příšti rok budou oba dva stát na bedně.

Co říci na závěr. I přes odchod některých loňských úspěšných závodníků to zase tak špatně nedopadlo 4 první místa, 5 druhých míst a 5 třetích míst nás v rámci Sčk řadí k předním oddílům a navíc nominace Martina Dufka a Míši Novotné do reprezentačního oddílu Sčk zařadilo davelské Judo v rámci Sčk na  přední místa. Také získané body do Ranking listu ČSJu předurčuje oddíl k tomu, že se již potřetí za sebou zúčastní Mistrovství ČR v Judo. A to je úspěch nejen oddílu, ale i propagace našeho městečka Davle a také ZŠ, kam naši zavodníci patří.
 
Ing. Miloslav Málek, hl. trenér a předseda oddílu Judo Davle-Štěchovice